Trwa wymiana parkomatów

W tym tygodniu na gdyńskich ulicach stanęło 36 nowych parkomatów, które zastąpiły wysłużone automaty przyjmujące banknoty. Nowe urządzenia mają możliwość płatności kartami bankowymi (bezstykowymi i z chipem). Dla bezpieczeństwa kupującego nie trzeba wprowadzać kodu PIN.  
W pierwszych dniach od włączenia usługi płatności kartą co piąta dokonana opłata odbywała się przy jej użyciu. W tym 1 na 3 transakcje była dokonywana kartą z chipem, a pozostałe przy użyciu kart zbliżeniowych.
 
Zarząd Dróg i Zieleni systematycznie pracuje nad uruchomieniem funkcji płatności kartą we wszystkich parkomatach. Każdego tygodnia będzie się pojawiało ok. 30 zmodernizowanych urządzeń, dostosowanych do płatności kartą bankową. Operacja wymiany i modernizacji parkomatów zakończy się pod koniec sierpnia. Po tym czasie rozpoczną się prace wdrażające kolejne usługi, którymi będą  m.in.: e-bilet, możliwość wnoszenia opłat dodatkowych bezpośrednio w parkomacie czy wykorzystanie nadrukowanego kodu QR na bilecie dla ponownej, nowej transakcji.

Gdyńskie Sea City w planach i w doświadczeniach
Kolejny nowy żłobek dla gdynian
Gdyński port planuje wyjść w morze
Gdynia wprowadza pomoc w opiece nad seniorami na godziny
Zostań studentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej