Trwa wymiana parkomatów

W tym tygodniu na gdyńskich ulicach stanęło 36 nowych parkomatów, które zastąpiły wysłużone automaty przyjmujące banknoty. Nowe urządzenia mają możliwość płatności kartami bankowymi (bezstykowymi i z chipem). Dla bezpieczeństwa kupującego nie trzeba wprowadzać kodu PIN.  
W pierwszych dniach od włączenia usługi płatności kartą co piąta dokonana opłata odbywała się przy jej użyciu. W tym 1 na 3 transakcje była dokonywana kartą z chipem, a pozostałe przy użyciu kart zbliżeniowych.
 
Zarząd Dróg i Zieleni systematycznie pracuje nad uruchomieniem funkcji płatności kartą we wszystkich parkomatach. Każdego tygodnia będzie się pojawiało ok. 30 zmodernizowanych urządzeń, dostosowanych do płatności kartą bankową. Operacja wymiany i modernizacji parkomatów zakończy się pod koniec sierpnia. Po tym czasie rozpoczną się prace wdrażające kolejne usługi, którymi będą  m.in.: e-bilet, możliwość wnoszenia opłat dodatkowych bezpośrednio w parkomacie czy wykorzystanie nadrukowanego kodu QR na bilecie dla ponownej, nowej transakcji.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte