Wakacyjne spacery po modernistycznej Gdyni

Gdynia o każdej porze roku prezentuje się wyjątkowo. Miasto, które w latach 30. XX wieku było ewenementem na skalę światową, wciąż zachwyca swoją niezwykłą architekturą. Nie dziwi więc fakt, że również w wakacje chętnych do zwiedzenia zakątków Gdyni i poznania historii jej architektury nie brakuje. Cykl spacerów „Wakacje z modernizmem” w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu odbywać się będzie do końca sierpnia. W każdą sobotę do końca sierpnia można odkrywać nieznane zakątki Gdyni, poznawać ją na nowo i świetnie się przy tym bawić. Bo kiedy, jeśli nie latem? Bezpłatne spacery z serii „Wakacje z modernizmem - wakacje z architekturą” prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Trasy spacerów obejmują głównie obszar Śródmieścia oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana. Uczestnicy przechadzek otrzymują darmowe mapki tras oraz „Archi Quiz” edukacyjny do wypełnienia w czasie wędrówki. Rozwiązanie co najmniej dwóch różnych quizów jest nagradzane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
 
Podczas spacerów warto uwieczniać na fotografiach modernistyczne perełki Gdyni, zwłaszcza że rozpoczęła się VII edycja konkursu fotograficznego "Gdyński Modernizm w Obiektywie 2017". Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody oraz prestiżowa wystawa - z wernisażem otwarcia w czasie VII Weekendu Architektury w Gdyni (24-27 sierpnia). Prace można przesyłać do 17 sierpnia.
Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o godz. 14.00, startując spod gdyńskiego InfoBoksu przy ul. Świętojańskiej 30.

Terminy spacerów: 29 lipca oraz 5, 12, 19 sierpnia (26 sierpnia zorganizowane zostaną specjalne wersje spacerów w ramach programu VII Weekendu Architektury).
 
Więcej informacji na www.modernizmgdyni.pl.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!