Wiatr i Woda w gdyńskiej marinie

Eleganckie jachty, szybkie skutery i luksusowe łodzie motorowe nadciągają do Gdyni. 27 lipca w gdyńskiej marinie startują Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda. To już 12. edycja tej imprezy. Ideą wydarzenia jest promocja żeglarstwa oraz sportów wodnych. Odwiedzających czeka wyjątkowa możliwość zobaczenia z bliska premierowych egzemplarzy jachtów i łodzi produkowanych zarówno w polskich, jak i zagranicznych stoczniach. Oprócz tego liczni wystawcy zaprezentują swoje akcesoria żeglarskie – począwszy od akcesoriów, przez sprzęt żeglarski, asekuracyjny czy ratunkowy.
W gronie zaproszonych gości specjalnych targów znaleźli się m.in. Joanna Pajkowska – kapitan jachtowy i ratownik, uczestniczka wielu regat oraz kapitan Krzysztof Baranowski, twórca Szkoły Pod Żaglami.
Prezentacja sprzętu morskiego i spotkania z wybitnymi żeglarzami to jednak nie wszystko. Na odwiedzających czekają również liczne atrakcje, np. pokazy technik ratowniczych z udziałem WOPR z Gdyni czy wyścigi maleńkich jachtów sterowanych drogą radiową.
Podczas Targów Wiatr i Woda zostanie przyznana nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia Yacht Design. To ósma edycja tego przedsięwzięcia. W konkursowym jury zasiądą malarka Hanna Bakuła, menadżer marki Jaguar Tadeusz Jelec, doktor sztuki i projektant Bartosz Piotrowski, autor konstrukcji żaglowych Leszek Gonciarz i Stanisław Iwiński – szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”. Jury konkursowe wyłoni najładniejszy jacht żaglowy oraz jacht motorowy prezentowany podczas targów. Na targach zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Land Rover Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2018” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.
Uroczyste otwarcie targów odbędzie się w czwartek (27 lipca) o godzinie 13.00.
Godziny otwarcia targów:
27 lipca 2017 (czwartek): 11.00-18.00
28 lipca 2017 (piątek): 11.00-18.00
29 lipca 2017 (sobota): 11.00-18.00
30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00
Więcej informacji:www.wiatriwoda.pl

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW