26 krótkometrażówek w konkursie 42. FPFF

Właśnie ogłoszono wyniki selekcji do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O nagrodę powalczy 26 tytułów. Do konkursu zakwalifikowały się obrazy wyprodukowane przez cztery szkoły filmowe, akademię teatralną i producentów.  
Do konkursu zakwalifikowały się:
 
· „60 kilo niczego", reżyseria: Piotr Domalewski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Silver Frame
 
· „Badylok”, reżyseria: Karolina Kłapkowska, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
 
· „Baraż”, reżyseria: Tomasz Gąssowski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Studio Filmowe Odeon
 
· „Casting”, reżyseria: Katarzyna Iskra, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
 
· „F63.9", reżyseria: Jarosław Sztandera, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Absolut Media
 
· „Fusy”, reżyseria: Kordian Kądziela, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
 
· „Heimat”, reżyseria: Emi Buchwald, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
 
· „Ja i mój tata", reżyseria: Aleksander Pietrzak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Aurum Film
 
· „Jerry", reżyseria: Roman Przylipiak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Haka Films
 
· „Kamienne chleby”, reżyseria: Sandeep Balhara, Klaudiusz Chrostowski, Taras Dron, Nastazja Gonera, Daniel Howlid, Kamil Krukowski, Robin Lipo, Aleksandra Maciejczyk, Justyna Mytnik, Eugeniusz Pankov, Joanna Satanowska, Marcin Strauchold, Maciej Rotowski, Mo Tan, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
 
· „Koniec widzenia”, reżyseria: Grzegorz Mołda, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
 
· „Krótki dystans”, reżyseria: Giovanni Pierangeli, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
 
· „Lew”, reżyseria: Tymur Jaszczenko, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: MKK Film Service
 
· „Milczenie polskich owiec”, reżyseria: Maciej Stuhr, produkcja: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie
 
· „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, reżyseria: Aleksandra Terpińska, produkcja: Studio Munka SFP
 
· „Nazywam się Julita”, reżyseria: Filip Dzierżawski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Rubber Room Films
 
· „Nic nowego pod słońcem”, reżyseria: Damian Kocur, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
 
· „Pars pro toto”, reżyseria: Katarzyna Łęcka, produkcja: Studio Munka SFP
 
· „Pola”, reżyseria: Edyta Rembała, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
 
· „Pustkowie”, reżyseria: Jakub Michnikowski, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
 
· „Spitsbergen”, reżyseria: Michał Szcześniak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: 34Film!
 
· „Totalna harmonia”, reżyseria: Roman Jarosz, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Alter Ego Pictures
 
· „Sweet Home Czyżewo”, reżyseria: Jakub Radej, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
 
· „W grudniu po południu”, reżyseria: Filip Bojarski, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
 
· „Wyzwolenie”, reżyseria: Veronica Andersson, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
 
· „Żabi król”, reżyseria: Arek Biedrzycki, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
 
 
42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2017 roku.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu