Na wygodne zakupy do Gdyni

Bliskość sklepów, dobre zaopatrzenie, ciekawe oferty, wygodne godziny otwarcia i odpowiednia komunikacja oraz infrastruktura. Gdzie robienie zakupów jest tak komfortowe? W Warszawie, Krakowie czy Gdańsku? Okazuje się, że w Gdyni! Miasto zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu dotyczącym wygody w robieniu zakupów. Największy w Polsce serwis ogłoszeń nieruchomości online Otodom we współpracy z OLX i PBS stworzył cykl raportów #siężyje, w których przedstawia poziom zadowolenia z życia mieszkańców różnych zakątków Polski. Tym razem raport dotyczy „wygodnych zakupów”. Wyniki badania podzielone zostały na kategorie, w zależności od wielkości miasta. W zestawieniu miast dużych (od 50 do 300 tysięcy) Gdynia zajęła trzecie miejsce z wynikiem 6,13 punktów na 7 możliwych, plasując się zaraz za Świętochłowicami i Chorzowem, które zdobyły ex aequo drugie miejsce i 6,14 punktów. Natomiast na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się Białystok i Toruń z 6,18 punktów.
Tak korzystna ocena, wystawiona przez samych mieszkańców, to z całą pewnością najlepszy komplement dla działań na rzecz poprawy komfortu życia w mieście. Na uznanie zasługuje szczególnie fakt, iż jest to wynik wyższy niż w przypadku największych polskich miast, takich jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław czy Poznań.
 
Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu i październiku 2016 roku metodą wywiadów internetowych na reprezentatywnej grupie 140 tys. respondentów. Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „w pobliżu mojego domu mogę zrobić wszystkie potrzebne zakupy” i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało „zupełnie się nie zgadzam”, a 7 „w pełni się zgadzam”. Okazuje się, że poziom zadowolenia Polaków ze swojej lokalnej oferty handlowej kształtuje się na poziomie 5,36 punktów na 7 możliwych.
 
Warto przypomnieć, że w rankingu dotyczącym łatwych dojazdów wśród dużych polskich miast Gdynia zajęła 2. miejsce.
fot.facebook/centrumriviera

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!