Gdyński kierowca połyka górskie trasy

Reprezentujący gdyński Automobilklub Morski Paweł Szołek-Stefanicki znakomicie zaprezentował się podczas rajdu European Hill Climb Championship w Limanowej. Kierowca z naszego miasta był najszybszy w grupie A i klasie A2000 zawodów. Pochodzący z Gdyni zawodnik ma na swoim koncie trzy tytuły Mistrza Polski górskich rajdów samochodowych w kategorii Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas zmagań w Limanowej zawodnicy mieli przed sobą rywalizację na trudnej, choć malowniczej trasie.
– Jazda na trasie była niezwykle wymagająca w związku ze zmienną przyczepnością nawierzchni. Wysokie bariery otaczające trasę ograniczały widoczność. Wjeżdżanie ze sporymi prędkościami w niewidoczne łuki wąskiej drogi podnosiło adrenalinę i wymagało sporej koncentracji – mówił po zakończonych zawodach Paweł Szołek-Stefanicki.
Gdyński kierowca ścigał się w jednym z najbardziej wymagających rajdów w Polsce. Wyścigi górskie polegają na kilkukrotnym pokonaniu trasy od startu do mety w jak najkrótszym czasie przez samego kierowcę, bez pilota, jak ma to miejsce w rajdach samochodowych. Czasy dwóch finałowych podjazdów są sumowane i czas określa zdobyte miejsce. Przejazdy te są poprzedzone zapoznaniem oraz treningami z pomiarem czasu.
Inspiracją dla zawodnika do startu w sportach motorowych były występy żużlowców klubu „Wybrzeże”, które jako dziecko oglądał z wysokości trybun. Po zakończonych zawodach w Limanowej gdyński kierowca planuje zasłużony odpoczynek.
– To była piękna trasa, super organizacyjnie przeprowadzone zawody i niezapomniana atmosfera stworzona przez tysiące kibiców – opowiadał Paweł Szołek-Stefanicki.
Zawody rozgrywane w Limanowej były 7. eliminacją Mistrzostw Europy EHCC i jednocześnie 5. i 6. eliminacją Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!