Szczypiorniści Spójni czekają na debiut w Superlidze

Nadchodzący sezon piłki ręcznej w wykonaniu gdyńskich drużyn zapowiada się pasjonująco. Szczypiornistki Vistalu Gdynia będą broniły mistrzowskiego tytułu, natomiast zawodnicy Spójni Gdynia zagrają po raz pierwszy w historii w PGNiG Superlidze. Dla kibiców oznacza to emocje z udziałem najlepszych polskich drużyn. PGNiG Superliga to profesjonalne rozgrywki ligowe w piłce ręcznej mężczyzn.  Polska ekstraklasa w piłce ręcznej uznawana jest przez ekspertów za piątą najsilniejszą ligę w Europie. Jednym z wyróżników tych rozgrywek jest ich niezwykle wysoki poziom. Mistrzowie i wicemistrzowie kraju regularnie odgrywają istotną rolę w Lidze Mistrzów  piłkarzy ręcznych. Od nowego sezonu w elitarnym gronie najlepszych drużyn w Polsce znajdzie się również gdyńska Spójnia.
Drużyna trenera Marcina Markuszewskiego awansowała do tych rozgrywek dzięki wygraniu 1 ligi. Gdyński beniaminek nie boi się rywalizacji w PGNiG Superlidze. – W najwyższej klasie rozgrywkowej zawodnicy powinni cechować się najwyższej jakości umiejętnościami, a te na pewno nasi szczypiorniści posiadają, ponieważ wygrali 1. ligę – mówi trener Spójni Gdynia Marcin Markuszewski.
Przed drużyną wymagający okres przygotowawczy, bowiem przejście na wyższy poziom rozgrywek oznacza również konieczność przystosowania się do nowych, bardziej wymagających rywali. – Na pewno jest ogromna różnica w umiejętnościach czołowych klubów i zawodników, jak również w organizacji i profesjonalizmie samej ligi – dodaje Marcin Markuszewski.
Dla klubu awans do PGNiG Superligi to także szansa na rozwój drużyny. – Awans na pewno wpłynął korzystnie na morale drużyny. Na pewno zwiększy się zainteresowanie piłką ręczną w Gdyni, a co za tym idzie liczymy, że z meczu na mecz pojawiać się będzie więcej kibiców – wyjaśnia Lech Ramczykowski, prezes Spójni Gdynia.
Przed kibicami w Gdyni emocje związane z meczami przeciwko takim drużynom jak Vive Tauron Kielce czy Wisła Płock. – Zdecydowanie jest jeszcze za szybko na Vive i Wisłę. Na razie cieszymy się z uzyskania licencji, skład mamy już prawie zamknięty i zaczynamy bardzo ciężki okres treningowy – mówi Marcin Markuszewski. Przypomnijmy, że Spójnię w lidze czekają także derby Trójmiasta z Wybrzeżem Gdańsk.
W związku z awansem do PGNiG Superligi klub i drużynę czekają zmiany związane z przygotowaniami do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przejście z 1. ligi to na pewno spory przeskok organizacyjny, choćby z uwagi na zdecydowanie większe koszty utrzymania zespołu. Na pewno istotnym czynnikiem są transmisje telewizyjne, za które odpowiedzialny jest od zeszłego roku Canal+ - mówi Lech Ramczykowski.
Nowy sezon PGNiG Superligi mężczyzn zostanie zainaugurowany we wrześniu.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!