Biżuteria z Gdyni dla książęcej pary

Księżna Kate i książę William z wizyty w Polsce zabiorą nie tylko wspomnienia, ale również prezent w postaci bursztynowej biżuterii. Artyści ze Studia Projektowego S&A z Gdyni zaprojektowali dla pary książęcej kolię Qule i spinki mankietowe Elipse. Bursztyn bałtycki, nazywany bałtyckim złotem, jest najbardziej cenionym bursztynem w jubilerstwie. Surowiec ten został wykorzystany do wykonania wyjątkowych prezentów dla brytyjskiej pary książęcej, która przebywa właśnie w Polsce na pierwszej wizycie w naszym kraju.
Kolia Qule dla księżnej Kate stworzona została z naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli, łańcuszka pokrytego unikalną czarną powłoką oraz dodatków z 14-karatowego złota. Natomiast prezentem dla księcia Williama są spinki mankietowe typu Elipse, zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego z gdańskiej ASP. Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz z wiśniowego bursztynu bałtyckiego.
Gdyńska biżuteria to prezent od gdańszczan. O jego wyborze w drodze konkursu zadecydowało miasto Gdańsk. Prezenty dla pary książęcej zostaną wręczone we wtorek, 18 lipca, w Dworze Artusa w Gdańsku przez prezydenta miasta Pawła Adamowicza.
 
S&A Spółka Akcyjna z Gdyni to jedna z najbardziej znanych polskich firm w branży jubilersko-bursztynniczej. Od 25 lat konkuruje na globalnym rynku, zdobywając uznanie na najbardziej prestiżowych targach jubilerskich całego świata. Poza Polską, biżuteria firmy dostępna jest w ekskluzywnych salonach jubilerskich w takich krajach jak Chiny, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rosja, USA, Kanada czy Australia.

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej