Biżuteria z Gdyni dla książęcej pary

Księżna Kate i książę William z wizyty w Polsce zabiorą nie tylko wspomnienia, ale również prezent w postaci bursztynowej biżuterii. Artyści ze Studia Projektowego S&A z Gdyni zaprojektowali dla pary książęcej kolię Qule i spinki mankietowe Elipse. Bursztyn bałtycki, nazywany bałtyckim złotem, jest najbardziej cenionym bursztynem w jubilerstwie. Surowiec ten został wykorzystany do wykonania wyjątkowych prezentów dla brytyjskiej pary książęcej, która przebywa właśnie w Polsce na pierwszej wizycie w naszym kraju.
Kolia Qule dla księżnej Kate stworzona została z naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli, łańcuszka pokrytego unikalną czarną powłoką oraz dodatków z 14-karatowego złota. Natomiast prezentem dla księcia Williama są spinki mankietowe typu Elipse, zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego z gdańskiej ASP. Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz z wiśniowego bursztynu bałtyckiego.
Gdyńska biżuteria to prezent od gdańszczan. O jego wyborze w drodze konkursu zadecydowało miasto Gdańsk. Prezenty dla pary książęcej zostaną wręczone we wtorek, 18 lipca, w Dworze Artusa w Gdańsku przez prezydenta miasta Pawła Adamowicza.
 
S&A Spółka Akcyjna z Gdyni to jedna z najbardziej znanych polskich firm w branży jubilersko-bursztynniczej. Od 25 lat konkuruje na globalnym rynku, zdobywając uznanie na najbardziej prestiżowych targach jubilerskich całego świata. Poza Polską, biżuteria firmy dostępna jest w ekskluzywnych salonach jubilerskich w takich krajach jak Chiny, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rosja, USA, Kanada czy Australia.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu