Nowe parkomaty już na kartę

Gdynia wymienia parkomaty. Na początek jest to 7 nowych urządzeń m.in. na skwerze Kościuszki i na parkingu pod Muzeum Miasta Gdyni. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się 30 nowych parkomatów. W kolejnych tygodniach automatów będzie przybywać, tak, by wszystkie, a jest ich na terenie miasta blisko 200, zostały wymienione do końca sierpnia.  
 
– Nowe parkomaty charakteryzują się dużym kolorowym ekranem i większym panelem solarnym. Są wyposażone w klawiaturę, niezbędną do obsługi biletu elektronicznego, który pojawi się w drugiej części roku. – tłumaczy Karol Kozak, Kierownik Samodzielnego Referatu Strefy Płatnego Parkowania. Sporym ułatwieniem jest fakt, że we wszystkich wymienianych urządzeniach jest opcja płacenia kartą.
 
 
Termin zakończenia modernizacji samych urządzeń to koniec sierpnia. Ponadto we wrześniu rozpoczną się prace nad wprowadzeniem w życie oprogramowania do wnoszenia opłaty dodatkowej bezpośrednio w parkomacie, usługi e-biletu, a także serwisu miejskiego w parkomacie. Przewidywany czas zakończenia prac to styczeń 2018 roku.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu