Duńczycy lub Węgrzy rywalami Arki

Krótko po godz. 13.00 Arka poznała potencjalnych rywali w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Żółto-Niebieskich czeka rywalizacja z duńskim Midtjylland lub węgierskim Ferencvarosi. Przeciwnicy gdynian mają za sobą pierwsze spotkanie w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. W stolicy Węgier lepsza okazała się duńska drużyna, która wygrała z Ferencvarosi 4:2.
Ferencvarosi to zespół, który 29 razy triumfował w lidze węgierskiej. Największe sukcesy tej drużyny przypadają jednak na lata 60, kiedy klub z Budapesztu sięgał po nieistniejący już Puchar Miast Targowych. Jedną z największych gwiazd Ferencvarosi jest napastnik reprezentacji Węgier Tamas Priskin. Kibice w Gdyni, prócz wspomnianego zawodnika, mogą bardzo dobrze kojarzyć innego gracza tego klubu – Gergo Lovrencsicsa, który w naszym kraju występował w barwach Lecha Poznań.
Duński Midtjylland z kolei to zespół, który znakomicie będą pamiętali kibice Legii Warszawa. W sezonie 2015/2016 obie ekipy mierzyły się ze sobą w fazie grupowej Ligi Europy. Potencjalni rywale Arki mają w swoim dorobku tytuł mistrza Danii, który wywalczyli w 2015 roku. To największy krajowy sukces tego klubu.
Za tydzień, po rozegraniu rewanżu w duńskim Herning, wiadomo będzie, z którą drużyną spotkają się w kolejnej rundzie kwalifikacji Żółto-Niebiescy. Faworytami są jednak Duńczycy.

Wiecha na budynku w programie Mieszkanie Plus
Zatonął zabytkowy jacht w gdyńskiej marinie
Jak spędzić weekend w Gdyni
"Romeo i Julia” na deskach Teatru Miejskiego
„Spleśniały chleb to dla nich wyrok śmierci"