Środa pod znakiem niespodzianek

Oliwia Laskowska zwyciężyła w środowych zawodach Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Laser Radial. Dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej, Wiktoria Gołębiowska, spadła natomiast z pierwszego na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed zawodnikami jeszcze jeden dzień zmagań w tej klasie - dziś poznamy mistrzów Europy. W środę pogoda nadała ton rywalizacji na gdyńskim akwenie. Z przewidzianych dwóch wyścigów udało się przeprowadzić tylko jedne zawody. Wszystko za sprawą wiatru, który dał się we znaki żeglarzom. Sportowcy musieli zmagać się nie tylko z wysokimi falami, ale również z wiatrem, którego prędkość dochodziła nawet do ośmiu węzłów. Potrzeba było zatem nie lada umiejętności, aby poradzić sobie w tych warunkach.
W kategorii pań niespodziewanie środową rywalizację zwyciężyła Oliwia Laskowska. To duża niespodzianka, bowiem zawodniczka w klasyfikacji generalnej zajmowała dotychczas 49. miejsce. Dzięki znakomitej postawie reprezentantka klubu ChKŻ Chojnice zanotowała awans o 10 pozycji – na miejsce 39.
Prowadząca dotychczas w rywalizacji pań Wiktoria Gołębiowska nie będzie wspominała najlepiej tego dnia zmagań. Zajmująca dotychczas pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodniczka dopłynęła do mety na odległej, 26. pozycji. W konsekwencji żeglarka z Mławy wypadła poza podium rywalizacji w o mistrzostwo Europy juniorów w klasie Laser Radial. Po środowej rywalizacji mławianka jest na czwartym miejscu. Prowadzi Włoszka Elisa Navoni, a za nią plasują się Słowenka Lin Pletikos oraz reprezentantka Rosji Marija Kiszluchina.
W zmaganiach panów bez zmian. Na prowadzeniu znajduje się Guido Gallinaro. Reprezentant Włoch odniósł w środę czwarte zwycięstwo w zawodach o mistrzostwo Europy juniorów w klasie Laser Radial. Za plecami włoskiego żeglarza znajdują się Rosjanin Danijił Kruckich oraz Izraelczyk Maor Benharoch. Wśród polskich żeglarzy na najwyższej pozycji ukończył rywalizację Tytus Butowski. Zawodnik AZS AWFiS Gdańsk uplasował się na 19. miejscu.
Dzisiejszy dzień będzie decydujący w rywalizacji o mistrzostwo Europy juniorów w klasie Laser Radial. Po południu poznamy medalistów zawodów. Ale najpierw  trzy wyścigi.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!