On i ona w komediowym pojedynku o poważnych sprawach

W tym roku, w wakacyjnej przerwie między sezonami, Centrum Kultury Gdynia zaprezentuje swoje przedstawienia również poza stałą siedzibą. A dokładnie w Gdyńskim Centrum Filmowym. Specjalnie z tej okazji – premiera! Spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” to popis aktorstwa prosto z Warszawy, a do tego świetny, komediowy tekst. Gościliśmy z kamerą na jednej z jego prób generalnych. „Zacznijmy jeszcze raz” to komedia napisana specjalnie dla dwojga warszawskich aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Jej autorką jest Aleksandra Wolf, znana m.in. z tekstów do telewizyjnego kabaretu „Rozmowy w Tłoku” z programu „Szymon Majewski Show”. Jej najnowszy spektakl to bardzo bliska polskiemu widzowi i polskim realiom opowieść o tym, że zawsze warto podjąć walkę o kogoś, kto nas kocha... z wzajemnością.
 
Tomasz Sapryk (występujący tu w podwójnej roli aktora i reżysera) i Aldona Jankowska doskonale czują się w komedii, uprawiają stand up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.
 
Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – dokładne tego przeciwieństwo. Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek przyjdzie im zerwać, wiele grzechów przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów... przyjdzie im naprawić.
 
Prapremiera spektaklu odbędzie się 12 i 13 lipca w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Oficjalna premiera w piątek, 14 lipca, w tym samym miejscu. Kolejne spektakle będzie można oglądać 3, 4, 5 i 6 sierpnia. Bilety są jeszcze dostępne za pośrednictwem strony https://ckgdynia.interticket.pl.
 
Szczegóły: www.ckgdynia.pl.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!