Prezentacja Arki na słynnej Górce już w piątek

Na legendarnej Górce przy Ejsmonda w piątek 14 lipca odbędzie się prezentacja piłkarzy gdyńskiej Arki przed nadchodzącym sezonem. Dla kibiców będzie to nie tylko okazja, by spotkać swoich ulubionych zawodników, ale również szansa, aby zobaczyć trofeum, którą wywalczyli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w meczu o Superpuchar Polski. Atrakcje będą czekały na kibiców od godz. 16.00. Na rozgrzewkę, przed prezentacją zespołu, odbędzie się turniej dzikich drużyn do lat 12. Zapisy są bezpłatne, rozgrywki młodzieżowe potrwają od godz. 16.00 do 19.00. Oprócz tego w strefie konkursów kibice przetestują swoje umiejętności piłkarskie.
Punktualnie o godz. 19.29 na sympatyków Arki czeka danie główne wieczoru, czyli prezentacja drużyny oraz patery, którą gdyńscy piłkarze wywalczyli pojedynku z Legią Warszawa o Superpuchar Polski. Nie da się ukryć, że podopieczni Leszka Ojrzyńskiego błysnęli w nim formą. Bardzo dobry mecz rozegrał świeżo pozyskany Grzegorz Piesio. Tradycyjnie dobrze spisał się Rafał Siemaszko, a także bramkarz Pavels Steinbors. Łotysz nie tylko kapitalnie bronił strzał warszawian w regulaminowym czasie gry, ale także świetnie wyczuwał intencje zawodników Legii podczas rzutów karnych. Doświadczony bramkarz obronił dwie jedenastki, co w kontekście rywalizacji w kwalifikacjach Ligi Europy może mieć duże znaczenie. Piłkarze Arki pokazali, że potrafią poradzić sobie z presją, jaka wiąże się z wykonywaniem rzutów karnych w meczu o wysoką stawkę.
Prezentacja drużyny Żółto-Niebieskich to nie jedyne emocje, jakie czekają ich kibiców podczas nadchodzącego weekendu. W niedzielę 16 lipca o 15.30 podopieczni Leszka Ojrzyńskiego rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim gdynianie podejmą Śląsk Wrocław. Piłkarze Arki wchodzą również w ostatnią fazę okresu przygotowawczego przed startem ligowych rozgrywek i kwalifikacji Ligi Europy.
W lecie Żółto-Niebiescy dokonali kilku wzmocnień na kluczowych pozycjach. Rywalizację o miejsce w bramce Pavels Steinbors będzie musiał toczyć ze świeżo pozyskanym Krzysztofem Pilarzem. To jeden z najbardziej doświadczonych bramkarzy w polskiej ekstraklasie, dotychczas w rozgrywkach ligowych rozegrał ponad 200 spotkań. Linię obrony wzmocnił Adam Danch, który należy do grona ligowych weteranów. Jego staż w najwyższej klasie rozgrywkowej to także ponad 200 meczów, do tego należy dołożyć 9 bramek. W poprzednim sezonie jednym z głównych problemów Arki było zdobywanie goli. Dlatego w nowej kampanii ligowej gdyńscy kibice zobaczą w żółto-niebieskiej koszulce Rubena Jurado. Hiszpański napastnik dobrze jest znany piłkarskim kibicom z występów w Piaście Gliwice. W barwach popularnych Piastunów urodzony w Sewilli zawodnik zdobył 34 bramki.
Prezentacja piłkarzy Arki Gdynia odbędzie się w piątek 14 lipca o godz. 19.29 na słynnej Górce przy ulicy Ejsmonda.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!