Udany wtorek dla polskich żeglarek

Podczas wtorkowej rywalizacji w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days oglądaliśmy dalsze zmagania juniorów w klasie Laser Radial. Było na co popatrzeć. Wiktoria Gołębiowska obroniła pozycję liderki klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy juniorów. Z kolei , Wiktoria Lehmann wskoczyła na pozycję liderki rozgrywek w kategorii do lat 16. Mimo, że Wiktorii Gołębiowskiej udało się obronić pozycję liderki klasyfikacji generalnej, wtorkowe zmagania nie ułożyły się jednak do końca po jej myśli. W dwóch rozgrywanych tego dnia wyścigach zajęła odpowiednio 30. i 15. miejsce.  Od wczoraj musi więc spoglądać za siebie, bo na pozycję liderki coraz wyraźniej zerka Elisa Nagoni. Młoda Włoszka traci do Wiktorii Gołębiowskiej zaledwie dwa punkt. Na trzecim miejscu znajduje się pochodząca ze Słowenii Lin Pletikos.
Wyraźnie w lepszym humorze schodziła na ląd inna z reprezentantek naszego kraju. Wiktoria Lehmann wśród zawodniczek do lat 16 zajmuje pozycję liderki. Podczas wtorkowych wyścigów Polka zajęła miejsca 11. i 14. Inne z reprezentantek Polski w tej kategorii wiekowej – Agata Kalinowska i Magdalena Płaczke – zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce.
Wśród panów na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej utrzymał się Włoch Guido Gallinaro. Za jego placami trwa jednak ciągła rotacja. Po wtorkowych wyścigach dwa kolejne miejsca zajmują Rosjanin Danijł Kruckich oraz reprezentant Hong Kongu Nicholas Bezy.
Przed zawodnikami jeszcze cztery wyścigi. Zwycięzców klasyfikacji generalnej poznamy w czwartek.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi