Zobacz jak pracuje Bałtycki Terminal Kontenerowy

Bałtycki Terminal Kontenerowy przygotował ciekawą propozycję dla wszystkich miłośników suwnic, kontenerów i statków. W najbliższą sobotę 15 lipca będzie można zobaczyć z bliska gdyński BCT podczas dnia otwartego. Od godz. 9.00 do 14.00 na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje. Sobotnie wydarzenie to piąta edycja dnia otwartego w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Planujemy, aby był to dzień piknikowy. Zapraszamy całe rodziny, mieszkańców Gdyni, turystów – mówi Michał Kużajczyk, dyrektor handlowy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.
Odwiedzający będą mogli poznać od wewnątrz funkcjonowanie terminalu i i zobaczyć liczne urządzenia, które służą do codziennej pracy. Oprócz prezentacji różnego rodzaju maszyn i urządzeń będzie można zobaczyć z możliwie bliskiej odległości przeładunki kontenerów. A także, pod okiem naszych pracowników,  pokierować różnego rodzaju urządzeniami. Wszystko to zostanie okraszone prezentacją statków, które pracują w porcie – dodaje Michał Kużajczyk.
Podczas wizyty w BCT odwiedzający będą mogli usłyszeć jak funkcjonują duże dźwigi do przeładunku kontenerów. Jak tłumaczy Michał Kużajczyk: Dźwigi to najwyższy stopień wtajemniczenia. Oznacza to wiele lat pracy na innych, mniejszych urządzeniach, a następnie treningi i zdobycie uprawnień do kierowania takimi dźwigami. To jest elita pracowników na terminalu. Operatorzy obsługują różne urządzenia, dlatego nie ma przywiązania do jednego obiektu. Praca na takim obiekcie wymaga wielkiej wprawy i doświadczenia, by takie kontenery rozładowywać – mówi.
Poza wspomnianymi atrakcjami na odwiedzających będą czekały krótkie wycieczki statkiem po porcie. Jednak tu liczba miejsc będzie ograniczona biletami, które będzie można otrzymać w recepcji przy wejściu na terminal. Podczas dnia otwartego goście będą mogli uczestniczyć także w wernisażu wystawy grafiki i malarstwa, które poświęcone jest tematyce portu. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w postaci nadmuchiwanych zamków czy zajęć animacyjnych.
Przypomnijmy, że Bałtycki Terminal Kontenerowy jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce, został otwarty w 1979 roku.
Dzień otwarty BCT odbędzie się w sobotę 15 lipca od godz. 9.00 do 14.00.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte