Żeglarskie puchary rozdane

Podczas niedzielnej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców w klasach Delphia 24, Scandinavia/Skipi 65 i Micro. Ponadto w klasie Laser Radial odbyły się kolejne wyścigi mające wyłonić mistrza Europy juniorów w tej kategorii. Niedziela dostarczyła kibicom żeglarstwa wielu emocji. Najwięcej wyścigów odbyło się w klasie Delphia24. Uczestnicy aż siedmiokrotnie wypływali na gdyński akwen. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Marcin Trzciński i jego zespół JKW Poznań w składzie Paweł Kurzawa, Damian Dębicki i Błażej Łukomski.
W drugiej klasie Scandinavia/Skipi 65 odbyło się pięć wyścigów. Wśród rywalizujących w tej kategorii najlepiej poradzili sobie żeglarze z YC Rewa. Na najwyższym stopniu podium zawodnicy z Rewy zaprezentowali się w składzie Marcin Styborski, Jakub Padzik, Sławomir Tomczyński.
W niedzielę wręczono jeszcze puchary w klasie Micro. Najlepszy okazał się zespół Ocean Challenge YK w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała. Przypomnijmy, że Piotr Tarnacki to sześciokrotny żeglarski mistrz świata.
Na gdyńskim akwenie odbyła się w niedzielę również rywalizacja w klasie Laser Radial w ramach mistrzostw Europy juniorów. Po trzech wyścigach na prowadzeniu znajdują się Wiktora Gołębiewska w kategorii kobiet, zaś wśród mężczyzn Włoch Guido Gallinaro. W rywalizacji żeglarzy do lat 16 najlepszy jest Nico Naujock z Niemiec, natomiast wśród dziewcząt Rosjanka Elizaweta Borowkowa. W kategorii kobiet rywalizuje 65 zawodniczek reprezentujących 21 państw, natomiast wśród mężczyzn występuje 180 żeglarzy z 32 krajów.
Regaty Volvo Gdynia Sailing Days potrwają do 23 lipca.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku