Koncerty z widokiem na świat o zachodzie słońca

To już trzeci letni sezon ze światową muzyką rozbrzmiewającą na Polskiej 1. Podczas wakacji w holu Dworca Morskiego i na tarasie Muzeum Emigracji będzie można usłyszeć elektroniczne dźwięki młodych zespołów. Jako pierwsi w czwartek 13 lipca zagrają The KDMS! Sezon z muzealnym graniem otworzy kultowy zespół The KDMS, znany na świecie z najbardziej żywiołowego duetu Europy nurtu neo-disco. Tworzą go znana brytyjska piosenkarka Kathy Diamond i śląski producent Max Skiba. Zespół zagra muzykę z najnowszej płyty „The New Old Normal" wydanej przez Warner Music, w której przy sesjach nagraniowych brał udział m.in. Keeling Lee z Groove Armada. Poprzedni, debiutancki album „KDMS Kinky Dramas & Magic Stories" zyskał niespodziewane wsparcie od takich artystów, jak Snoop Dogg czy Hot Chip.
Dzięki remiksom znanych DJ-ów ich muzykę można usłyszeć w klubach na całym świecie. Sukces międzynarodowego duetu tkwi w producenckiej sprawności Skiby, w umiejętności tworzenia chwytliwych melodii i wykorzystywania żywego instrumentarium oraz w elektryzującym głosie Kathy Diamond.
20 lipca natomiast wystąpi Buslav – multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów oraz autorskiego projektu. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Jego debiutancki album zatytułowany Buslav ukazał się 7 października 2016. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.
Sierpniowy koncert należeć będzie zaś do wschodzącej gwiazdy międzynarodowej sceny muzycznej – Young Stadium Club. Zespół składa się z czterech młodych i zdolnych artystów, których debiut miał miejsce w 2013 roku. W brzmieniu grupy wyraźnie słychać inspiracje indie rockiem przy zachowaniu własnego i oryginalnego stylu.
Przypomnijmy, że koncerty z widokiem na świat to spotkanie z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Prezentowane zespoły stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.
THE KDMS, 13 lipca o godz. 20.00
BUSLAV, 20 lipca o godz. 20.00
YOUNG STADIUM CLUB, 10 sierpnia o godz. 19.00.
Bilety w cenie 10 zł są do kupienia w kasie Muzeum Emigracji, w CultureBox i na stronie interticket.pl

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!