Arka wraca do Gdyni z kolejnym cennym trofeum

W maju zdobyli Stadion Narodowy w finale krajowego Pucharu. Teraz pokazali, że z Arką Gdynia muszą liczyć się najlepsze kluby w Polsce. Żółto-Niebiescy pokonali po serii rzutów karnych Legię Warszawa i zdobyli Superpuchar Polski. To świetny początek na otwarcie sezonu. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 1:1. W meczach o Superpuchar Polski nie ma dogrywek, a więc o końcowym rezultacie decydowały jedenastki. Bohaterem spotkania jest Pavels Steinbors – obronił dwie "11"!
Mecz o Superpuchar Polski tradycyjnie otwiera nowy sezon ligowy. W spotkaniu tym mierzą się ze sobą aktualny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Dla obu zespołów był to nie tylko arcyprestiżowy pojedynek, ale również okazja, by przygotować się do walki o europejskie puchary.
W 20. minucie spotkania prowadzenie objęła Arka Gdynia. Zdobywcą bramki samobójczej był Michał Pazdan. Grzegorz Piesio otrzymał piłkę od Rafała Siemaszki, przepchnął się do niej przed atakującego obrońcę, wbiegł po prawym skrzydle w pole karne. Próbował zagrywać do Kuna. Tor lotu piłki przeciął Pazdan. Trafił w nią barkiem i skierował do siatki obok bezradnego Arkadiusza Malarza. W 27. minucie bramkę dla Legii zdobył Thibault Moulin. Do końca gry utrzymuje się remis 1:1, a Arka wygrywa w rzutach karnych. Gdynianie byli bezbłędni, nie pomylili się ani razu. W Legii jedenastek nie strzelili Thibault Moulin i Michał Kopczyński. 
Gratulacje!!!
Rzuty karne: 
1:0 – Mateusz Szwoch
1:1 – Marcin Warcholak
1:1 – Thibault Moulin - nie strzelił (Pavels Steinbors obronił)
1:2 – Dawid Sołdecki
2:2 – Guilherme Costa Marques
2:3 – Damian Zbozień
3:3 – Maciej Dąbrowski
3:4 – Ruben Jurado
3:4 – Michał Kopczyński – nie strzelił! 
 
 
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk (Mateusz Żyro 90'+1'), Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek –  Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Guilherme Costa Marques, Dominik Nagy (Sebastian Szymański 64'), Kasper Hamalainen (Vamara Sanogo 67') – Jarosław Niezgoda (Mateusz Szwoch 54').
 
 
Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Marcin Warcholak, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Damian Zbozień – Yannick Kakoko, Adam Marciniak (Michał Nalepa 77'), Marcus Vinicius (Dawid Sołdecki), Dominik Kun (Michał Żebrakowski 90'+3'), Grzegorz Piesio (Tadeusz Socha 84') – Rafał Siemaszko (Ruben Jurado 67').

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ