Liderzy polskiej gospodarki żeglują dla gdyńskiego hospicjum

Druga edycja Charytatywnych Regat Żeglarskich PHN-GDYNIA VIP RACING 2017 odbędzie się w ten weekend w Gdyni. Każda z drużyn przekaże darowiznę na rzecz Hospicjum  dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Organizatorem regat jest Grupa Kapitałowa PHN, budująca w Gdyni Yacht Park. W tegorocznej edycji regat zmierzy się 28 drużyn. Wśród nich między innymi Grupa LOTOS S.A., Poczta Polska S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Totalizator Sportowy Sp. z o.o.. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Gutkowski - pierwszy w historii Polak, który wystartował w regatach okołoziemskich VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe. W regatach weźmie udział również Tomasz Cichocki, legendarny polski żeglarz oceaniczny, posiadający na koncie samotne opłynięcie kuli ziemskiej. 
Uczestnicy dzisiaj przyjeżdżają do Gdyni, wieczorem odbędzie się rejestracja i losowanie grup. Regaty rozegrane zostaną w sobotę 8 lipca na kabinowych jachtach żaglowych typu Balt 23 na akwenie Zatoki Gdańskiej. Trasa wieść będzie po „śledziu”, czyli ustawiona będzie w taki sposób, by zawodnicy szli na wiatr i z wiatrem. Wyścigi odbywać się będą dookoła ustawionych boi. Rozegrane zostaną dwie rundy oraz runda finałowa.
Regaty PHN-GDYNIA VIP RACING 2017 to realizacja koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu.  Każda z drużyn przekazuje darowiznę w wysokości 6.000 zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Regaty to zarazem rywalizacja sportowa, promująca polskie firmy - liderów przedsiębiorczości oraz wydarzenie promujące Yacht Park - unikatowy projekt deweloperski realizowany w Gdyni przez Grupę Kapitałową PHN. Na terenie Molo Rybackiego powstanie  135 apartamentów położonych w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach. Inwestycja zostanie dopełniona przez nowoczesną marinę, inspirowaną najlepszymi na świecie portami jachtowymi. Powstanie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy.
Na zdjęciu zwycięzcy I Edycji PHN GDYNIA VIP RACING 2016 / fot. materiały organizatora

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!