Wakacyjna przygoda w Experymencie

Wakacje ruszyły pełną parą a wraz z nimi wiele atrakcji, które Centrum Nauki Experyment przygotowało dla najmłodszych jak i nieco starszych. Przygody połączone z prawdziwą nauką czekają na wszystkich, którzy w sobotę i niedzielę 8 i 9 lipca wezmą udział w zajęciach „Orientuj się - Weekend z gwiazdami”. Zapowiada się świetna zabawa! Tematem przewodnim wakacyjnych atrakcji w Experymencie jest przygoda. W nadchodzący weekend odbędą się warsztaty poświęcone bardzo przydatnej i ciekawej umiejętności – orientacji w terenie oraz przewidywaniu pogody.
Dzieci wraz z rodzicami poznają zasady działania w przypadku zgubienia drogi czy to podczas wycieczki rowerowej czy wieczornego spaceru. Na zajęciach edukatorzy pokażą, jak tworzyć kieszonkowe gwiazdozbiory oraz kreślić mapę nocnego nieba. Ponadto nauczą budować specjalne wiatrowskazy. Naukę uatrakcyjnią także praktyczne zabawy z farbami fluorescencyjnymi.
Warsztaty w Experymencie odbędą się w sobotę 8 i niedzielę 9 lipca w godz. 12.00-16.00. Wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę (http://experyment.gdynia.pl/pl/odwiedz-nas/cennik)
Więcej informacji o wakacyjnych aktywnościach w Centrum Nauki Experyment można znaleźć na stronie  experyment.gdynia.pl
Centrum Nauki Experyment
aleja Zwycięstwa 96/98

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu