Nadciąga Morska Bryza

Łagodna nazwa letniej edycji sportowego wydarzenia organizowana w ramach „Bieguna” z początku może być myląca. Na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w „Morskiej Bryzie” czekają nie lada wyzwania i prawdziwy festiwal atrakcji. Dwudniowa impreza startuje w sobotę 8 lipca w Adventure Park na gdyńskich Kolibkach. Wydarzenie o wyjątkowej formule, w której uczestnik sam decyduje o długości trasy biegu, przyciąga sportowców z różnych środowisk o różnym stopniu przygotowania kondycyjnego. Na starcie pojawiają się drużyny ekip biegowych, outdoorowych i crossfitowych, ale nie tylko.
W sobotę 8 lipca w biegu wystartują zawodnicy indywidualni, zaś w niedzielę przewidziano wyścigi sztafet: o godz. 9.00 – drużynowych, o godz. 11.00 – firmowych. Będzie również bieg rodzinny, który tego dnia wystartuje o godz. 13.00. Zapisy do poszczególnych kategorii dostępne są na stronie internetowej: http://www.biegun.info/
Watro wyjaśnić, na czym będą polegały zawody. Przed sportowcami stoi wyzwanie polegające na przebiegnięciu od 1 do 5 okrążeń 3-kilometrowego ekstremalnego toru przeszkód. Do pokonania będą rowy, doły, ścianki, płotki, przeprawy linowe, mosty wiszące, bagna, błota, siatki, opony, ostre podbiegi, zasieki, wraki, podkłady kolejowe, beczki, rury, kontenery i wiele innych.
Na mecie, po zdobyciu Bieguna, na uczestników będą czekać medale, a dla najlepszych zawodników nagrody i puchary.
Przypomnijmy, że Adventure Park Gdynia Kolibki jest także organizatorem m.in. odbywającego się w sierpniu najtrudniejszego biegu terenowego – Biegu Morskiego Komandosa oraz imprezy samochodowej Wrak Race.

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej