Pierwsi zwycięzcy zmagań Volvo Gdynia Sailing Days

Weronika Folmer i Adrian Raczkowski zostali triumfatorami pierwszych konkurencji rozgrywanych w ramach 18. regat Volvo Gdynia Sailing Days. W sumie w kategorii Laser Radial wystartowało 11 zawodniczek, a w Laser Standard 22 zawodników. W regatach Volvo Gdynia Sailing Days rozdane zostały pierwsze medale. Mistrzynią Polski w sprincie w klasie Laser Radial została Weronika Folmer (KST Elektryk Grudziądz), natomiast w klasie Laser Standard triumfował Adrian Raczkowski (UKŻ Wiking Toruń).
W tych konkurencjach rozegrano po 13 wyścigów. 18-letnia Weronika Folmer wygrała tylko jeden z nich, ale najważniejszy, bo okazała się najlepsza w decydującej rozgrywce.
W półfinale zawodniczka z Grudziądza była druga i trzecia. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), a trzecia była Zofia Kotowska (ŻMKS Poznań). Rywalizowało 11 dziewcząt.
Z kolei Adrian Raczkowski wysoką formę zasygnalizował już we wtorek, kiedy cztery razy pierwszy przypłynął na linię mety i raz był drugi. W środę 21-letni reprezentant toruńskiego klubu, który w poprzednich dwóch edycjach tej imprezy zdobywał brązowe medale, wygrał trzy wyścigi – oba półfinały oraz finał. Poza nim na podium stanęli także Kacper Stanisławski (MKŻ Arka Gdynia) i Kacper Błaszczyk (TS Kuźnia). W sumie ścigało się 22 zawodników.
Kolejną konkurencją rozgrywaną w ramach Volvo Gdynia Sailing Days będą mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial. W piątek zaplanowano wyścig próbny, a w sumie na starcie ma stanął około 270 żeglarzy. Triumfatorów poznamy w czwartek 13 lipca. Z kolei w sobotę rywalizację w Pucharze VGSD rozpoczną żeglarze w klasach Delphia 24, Scandinavia/Skippi 650 oraz Micro. Te zmagania potrwają do niedzieli.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW