Teatr Czwarte Miasto zaprasza dorosłych i dzieci

W wakacje nikt nie chce siedzieć w czterech ścianach, stąd w letniej Gdyni muzyka, kino i teatr dzieją się pod chmurką. Nie inaczej jest z Teatrem Czwarte Miasto, który zaprasza małych i dużych do jednego z bardziej malowniczych zakątków Gdyni, czyli muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim. Lipcowe granie zacznie się od powrotu entuzjastycznie przyjętej przez dzieci "Pchły Szachrajki w Gdyni". Przedstawienie w reżyserii Adama Dzieciniaka jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych, a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Zawadiacka pchła pojawi się na scenie 8,9 i 16 lipca o godz. 17.00.
Kolejną propozycją dla najmłodszych miłośników teatru jest premierowy spektakl „Opowiedział Dzięcioł Sowie” Jana Brzechwy w reż. Dariusza Majchrzaka. Przedstawienie, które uczy dzieci uczciwości i pokazuje, że dobro zawsze popłaca. W tej przygodzie aktorzy przeniosą widzów do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą im historię o dwóch leśnych krętaczach. Premiera odbędzie się 14 lipca o godz.17.00.
Po opartych na lubianych klasykach spod pióra Jana Brzechwy przedstawieniach dla najmłodszych czas na coś dla dorosłych.
„Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka w reżyserii Waldemara Patlewicza jest zabawną historią Feliksa Rzepki – aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, „wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości. Bohater nie może uwierzyć, iż wieloletnie pasmo sukcesów i osiągnięć może się nagle zakończyć. Nie poddaje się jednak i w swojej desperacji ostatecznie, bardzo precyzyjnie reżyseruje oraz gra największą rolę swego życia, która wprawia widza w osłupienie, wywołując jednocześnie salwy śmiechu. Barwne wspomnienia bohatera z wojaży aktorskich tworzą w spektaklu zabawny klimat życiowej przewrotności, śmieszności, braku pokory... skłaniając publiczność do refleksji. Początek 15 lipca o godz. 20.00.
Lipcowa kapryśna pogoda nie powinna niepokoić widzów, bowiem widownia jest zadaszona.
Bilety: 20/30 zł (bajki/„Kolega Mela Gibsona”).
Więcej na www.teatr4miasto.com.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!