Uczniowie III LO z najlepszym projektem społecznym w Polsce

Znakomicie zrealizowane przedsięwzięcie licealistów z gdyńskiej "Trójki" okazało się najlepszym projektem społecznym w Polsce i zostało wyróżnione tytułem "Złotego wilka" w kategorii społeczność lokalna oraz tytułem "Srebrnego wilka" jako najlepszy projekt społeczny w województwie pomorskim. Michał Laskowski, Joanna Rancew, Wojciech Szczypek, Zuzanna Adamiuk i Anna Krawczyk to uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej, którzy w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", przez sześć miesięcy realizowali wyjątkowy projekt społeczny "BE POSITIVE BE ACTIVE" adresowany do rówieśników, którym brakuje motywacji do określania i realizowania własnych celów oraz szeroko rozumianej pozytywnej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.  

                                                                                    fot. materiały szkoły
W trakcie realizacji projektu uczniowie przeprowadzili m. in. warsztaty taneczne salsy i otwarty trening na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni dla swoich rówieśników. W okresie świąt Bożego Narodzenia odwiedzili Centrum Kliniczne w Gdańsku, by uprzyjemnić czas chorym dzieciom, a także zorganizowali otwarte wykłady ze specjalistami w zakresie różnych dziedzin, którzy potrafią zainspirować do mądrej prospołecznej aktywności i zmotywować do rozwoju psychofizycznego, wbrew wszelkim trudnościom czy barierom mentalnym i fizycznym.
Podsumowanie tegorocznej edycji tej szczególnej olimpiady odbyło się 20 czerwca w Warszawie. Gościem honorowym części oficjalnej wielkiego finału olimpiady "Zwolnieni z Teorii" był Jarosław Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wręczył uczniom z "Trójki" statuetkę "Złotego wilka". Młodzi gdynianie otrzymali także nagrodę specjalną Banku Zachodniego WBK.
Serdecznie gratulujemy!

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu