Uczniowie III LO z najlepszym projektem społecznym w Polsce

Znakomicie zrealizowane przedsięwzięcie licealistów z gdyńskiej "Trójki" okazało się najlepszym projektem społecznym w Polsce i zostało wyróżnione tytułem "Złotego wilka" w kategorii społeczność lokalna oraz tytułem "Srebrnego wilka" jako najlepszy projekt społeczny w województwie pomorskim. Michał Laskowski, Joanna Rancew, Wojciech Szczypek, Zuzanna Adamiuk i Anna Krawczyk to uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej, którzy w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", przez sześć miesięcy realizowali wyjątkowy projekt społeczny "BE POSITIVE BE ACTIVE" adresowany do rówieśników, którym brakuje motywacji do określania i realizowania własnych celów oraz szeroko rozumianej pozytywnej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.  

                                                                                    fot. materiały szkoły
W trakcie realizacji projektu uczniowie przeprowadzili m. in. warsztaty taneczne salsy i otwarty trening na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni dla swoich rówieśników. W okresie świąt Bożego Narodzenia odwiedzili Centrum Kliniczne w Gdańsku, by uprzyjemnić czas chorym dzieciom, a także zorganizowali otwarte wykłady ze specjalistami w zakresie różnych dziedzin, którzy potrafią zainspirować do mądrej prospołecznej aktywności i zmotywować do rozwoju psychofizycznego, wbrew wszelkim trudnościom czy barierom mentalnym i fizycznym.
Podsumowanie tegorocznej edycji tej szczególnej olimpiady odbyło się 20 czerwca w Warszawie. Gościem honorowym części oficjalnej wielkiego finału olimpiady "Zwolnieni z Teorii" był Jarosław Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wręczył uczniom z "Trójki" statuetkę "Złotego wilka". Młodzi gdynianie otrzymali także nagrodę specjalną Banku Zachodniego WBK.
Serdecznie gratulujemy!

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!