Volvo Gdynia Sailing Days rozpoczęte

Od rywalizacji w kategorii Laser Radial i Laser Standard rozpoczęła się 3 lipca rywalizacja w regatach Volvo Gdynia Sailing Days. W tych klasach na gdyńskich akwenach kibice będą mogli zobaczyć 11 zawodniczek i 22 zawodników. Zmagania w tej kategorii potrwają do środy, 5 lipca. Kibice z bliska mogli podziwiać rywalizację odbywającą się u wybrzeży Gdyni dzięki zachodniemu wiatrowi, którego prędkość dochodziła do 20 węzłów.
W kategorii mężczyzn zmagania odbywały się w czterech flotach. W każdej z nich czterej najlepsi żeglarze zdobywali kwalifikacje do czołowej szesnastki. W odbywających się we wtorek ćwierćfinałach zawodnicy zostaną ponownie podzieleni na cztery grupy. W półfinale wystąpi po dwóch żeglarzy z każdej grupy. Nieco inaczej będzie przebiegała rywalizacja wśród pań. W ciągu dwóch dni zawodniczki przepłyną 10 wyścigów, które wyłonią 8 półfinalistek.
Pierwszego dnia rywalizacji najlepiej poradzili sobie Wiktoria Walter z UKŻ Wiking Toruń, Katarzyna Harc i Kacper Błaszczyk z TS Kuźnia Rybnik, Kacper i Sebastian Mazurek z AZS UW Warszawa oraz Damian Kosmalski z ChKŻ Chojnice.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte