Pomóż stworzyć Mapę Sentymentalną Grabówka

Tego lata projekt Mapy Sentymentalnej zagości na Grabówku. Będzie to idealna okazja, aby cofnąć się pamięcią w przeszłość i podzielić swoimi wspomnieniami z innymi mieszkańcami Gdyni. Historie zbierane będą podczas zaplanowanych na środę 12 lipca warsztatów. Stowarzyszenie Traffic Design, które na co dzień zajmuje się upiększaniem przestrzeni publicznej i ożywianiem miasta, tym razem weźmie pod lupę gdyński Grabówek. Wszystko po to, aby spotkać się mieszkańcami związanymi z tą dzielnicą i zebrać od nich osobiste historie, anegdoty i lokalne legendy, które posłużą do stworzenia Mapy Sentymentalnej tego malowniczego zakątka.
 
To już czwarta edycja projektu, w ramach którego poszukujemy nieco zapomnianych historii z różnych dzielnic - mówi Monika Domańska, koordynatorka projektu. Za nami już mapy ulicy Starowiejskiej oraz Oksywia i Orłowa. Podczas tej edycji chcemy poznać sekrety Grabówka.
 
Okazją do podzielenia się swoimi wspomnieniami będą organizowane przez Traffic Design warsztaty, które odbędą się w środę 12 lipca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 17 (ul. Grabowo 12). Do udziału w nich zaproszone są osoby w wieku od 55 lat, które zechcą opowiedzieć o Grabówku swojej młodości.
 
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 693 267 181 oraz drogą mailową na kontakt@trafficdesign.pl
 
We wrześniu odbędzie się spacer po dzielnicy szlakiem zebranych wspomnień. Będzie to zarazem wernisaż projektu.
Foto: Rafał Kołsut

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!