Ruszają mistrzostwa Europy młodych judoków

Przed kibicami sportów walki emocjonujący weekend. W Gdynia Arenie odbędą się zawody Junior European Judo Cup. Wśród zawodników, którzy pojawią się na macie 8 i 9 lipca, znajdą się najlepsi młodzi judocy Starego Kontynentu. Dwa dni zmagań najlepszych młodych europejskich judoków będzie można zobaczyć w Gdynia Arenie. Wśród sportowców zobaczymy zawodników w wieku od 15 do 20 lat. Początek zawodów w sobotę o godz. 9.30. Pierwszego dnia zawodów kibice będą mogli emocjonować się występami kobiet w kategoriach wagowych: 44, 48, 52 i 57 kg. W tym samym czasie na matę wejdą mężczyźni -tu rywalizacja będzie odbywała się w kategorii: 55, 60, 66 i 73 kg. Na początku kibice zobaczą pojedynki eliminacyjne i repasaże, a następnie półfinały i finały.
W niedzielę w Gdynia Arenie sympatycy judo będą mogli zobaczyć sportowców występujących w ciężkiej kategorii wagowej. Od godz. 9.30 będzie trwała rywalizacja wśród mężczyzn i kobiet. Zobaczymy tu sportowców w następujących kategoriach wagowych: 63, 70, 78 i 78+ kg wśród pań, natomiast panowie będą walczyć w kategoriach: 81, 90, 100 i 100+ kg. Podobnie jak pierwszego dnia, zmagania rozpoczną się od eliminacji, po nich nastąpią repasaże, zaś na zakończenie tej sesji zawodów odbędą się półfinały i finały.
Podczas igrzysk w Tokio judo zadebiutowało w programie olimpijskim. Najwięcej złotych medali wywalczyły w tej dyscyplinie Japonia, Francja i Korea Południowa. Polska w tej kategorii zajmuje 11 miejsce.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku