Wakacyjne koncerty jazzowe na plaży

Ciepły wakacyjny wieczór, zachód słońca, plaża, szum morza i jazz. To nie scena z filmu. To bardzo realny scenariusz na spędzenie letnich wieczorów. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza przygotował w swoim repertuarze cykl jazzowych koncertów na plaży na Scenie Letniej w Orłowie. Program na tegoroczne wakacje prezentuje się następująco:
3 lipca godz. 20.00
Piotr Lemańczyk „Trio North”
Skład: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Jan Rejnowicz – fortepian, Tomasz Łosowski – perkusja.
Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk, to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się metrum. Można w nich odnaleźć ekspresję, dbałość o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń, rozbudowane improwizacje, nowoczesność i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej.
Bilety: 20, 10 zł
 
10 lipca godz. 20.00
Krystyna Durys „Tribute To Ladies Of Jazz” oraz gość specjalny -  Przemek Dyakowski  /duża scena/
Skład: z Krystyną Durys zagrają: Paweł Hulisz – trąbka, flugehorn, Marcin Janek – saksofony, klarnet, Adam Wiśniewski – puzon, Marek Jurski – pianino, Piotr Kułakowski – kontrabas, Adam Zagrodzki – perkusja, oraz gość specjalny: Przemek Dyakowski – saksofon.
Usłyszymy najciekawsze, najpiękniejsze utwory z repertuaru: Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Niny Simone, Erthy Kitt, Shirley Horn, Natalie Cole, Sary Vaughan i Anity O'Day.
Bilety: 30, 20 zł
 
24 lipca godz. 20.00   
„Sound Trap Quartet”
Skład: Wojtek Staroniewicz – saksofon, Dominik Bukowski – wibrafon, Janusz Mackiewicz – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja.
Program, jaki zespół zaprezentuje podczas koncertu 24 lipca na Scenie Letniej to kompozycje własne, jak i specjalnie dobrane i zaaranżowane standardy jazzowe.
Bilety: 20, 10 zł
 
7 sierpnia godz. 20.00 
Leszek Kułakowski „Love Songs”
Skład: Joanna Knitter – wokal, Piotr Kułakowski – kontrabas, Tomasz Sowiński – perkusja, Leszek Kułakowski – kompozycje,  fortepian.
 
Najnowszy projekt Leszka Kułakowskiego – wybitnego pianisty i kompozytora, zwanego przez krytykę "wizjonerem jazzu". Miłosne piosenki z hipnotyzującym wokalem Joanny Knitter, do których teksty napisał znakomity krakowski poeta – Zbigniew Książek.
Bilety: 20, 10 zł
fot. facebook.com/teatr miejski im. witolda gombrowicza w gdyni

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte