Kino Letnie pod wieczornym niebem

Wraz z nadejściem lata zbliża się siódma już edycja Kina Letniego w Orłowie. W magicznym otoczeniu mola, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia, od godz. 21.30. Tradycyjnie wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach, jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe.
Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych, ale również okazją na nadrobienie zaległości, gdyż pokazujemy również filmy sprzed kilku lat. - mówi Anna Kądziela-Grubman, selekcjoner i kurator projektu.
W tym roku na Scenie Letniej będzie można zobaczyć sześć projekcji. Spotkania ze światowym kinem otworzy film Nienasyceni włoskiego mistrza nastroju Luca Guadagnino (Jestem miłością) z niesamowitymi kreacjami Tildy Swinton, Ralpha Finnesa, Dakoty Johnson. To przesycony erotyzmem melodramat w rytmie największych przebojów The Rolling Stones i zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej Sycylii, doceniony przez międzynarodową krytykę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.
W repertuarze znalazł się także ubiegłoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes Ja, Daniel Blake, zabawne, poruszające i chwytające za serce dzieło Kena Loacha, ostatni obraz Pedro Almdóvara Julieta - hiszpański kandydat do Oscara oraz zdobywca Oscara w głównej kategorii, czyli Moonlight w reż. Barry Jenkinsa.
W programie nie zabrakło również absolutnego przeboju tegorocznych kin - włoskiej komedii Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Paolo Genoveze, opowiadającego historię grupy przyjaciół, którzy dzięki przewrotnej zabawie z telefonami komórkowymi, odkrywają przed sobą własne tajemnice czy To tylko koniec świata Xaviera Dolana - uważanego za złote dziecko współczesnej kinematografii.
Wszystkie pokazy odbywać się będą na Scenie Dużej. W przypadku złej pogody pokazy zostaną przeniesione na zadaszoną Małą Scenę.
Program:
04.07 / Nienasyceni (A Bigger Splash), reż. Luca Guadagnino, Francja, Włochy, 2015, 120 min,
11.07 / Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake), reż. Ken Loach, Wielka Brytania, Francja, 2016, 110 min,
18.07 / Julieta reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania, 2016, 96 min,
25.07 / Moonlight reż. Barry Jenkins, USA, 2016, 111 min,
01.08 / To tylko koniec świata (Juste la fin du monde), reż. Xavier Dolan, Francja, Kanada, 2016, 97 min,
08.08 / Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciuti), reż. Paolo Genovese, Włochy, 2016, 97 min.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.kinoletnie.info

Scena Letnia Gdynia Orłowo, Scena Duża, godzina 21.30.
Wstęp 10 zł. Sprzedaż biletów na seanse filmowe bezpośrednio przed projekcjami.

Biegowe urodziny zainaugurowały PKO Grand Prix Gdyni 2018
Zgłoś się do konkursu i zostań jurorem
Wspólnie dbamy o gdyńskie zabytki
Koty miały swoje święto #wGdyni
Odpowiedzialnie o smartfonach, tabletach i komputerach