Skaner żylny dla redłowskiego szpitala

Oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni otrzymał skaner żylny oraz trzy pulsoksymetry. Aparatura zwiększy komfort małych pacjentów i znacząco usprawnią pracę personelu medycznego. Skanery żylne służące do lokalizowania podskórnych naczyń krwionośnych pozwalają w precyzyjny, a przez to mniej bolesny i szybszy sposób dokonywać wkłuć. A do tego odwracają uwagę najmłodszych pacjentów od tej przykrej dla nich czynności. Aparat udało się zakupić dzięki społecznej zbiórce. 
 
- O potrzebie takiego urządzenia dowiedziałam się zupełnie przypadkowo u fryzjera, gdzie spotkałam Ewę Leśko, pielęgniarkę z redłowskiego szpitala. Opowiedziała mi o tym sprzęcie i o tym jak bardzo jest on potrzebny małym pacjentom. Postanowiłam pomóc. Tak właśnie powstała akcja „Skaner dla chirurgii dziecięcej w Gdyni”. W akcję aktywnie włączyły się także Fundacja Siepomaga, Fundacja Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci „Pan Władek”, a także Agencja reklamowa You'll - marketing + branding, która przygotowała nam materiały reklamowe. Natomiast patronat medialny nad akcją objął Dziennik Bałtycki. Po pół roku dysponowaliśmy odpowiednią kwotą, aby móc dokonać zakupu – mówi Natalia Barembruch, jedna z inicjatorek akcji.

Skaner żylny kosztował ok. 25 tys. zł. Podczas zbiórki udało się zebrać ok. 30 tys. złotych. W związku z tym zdecydowano o zakupie trzech pulsoksymetrów.
 
- Pulsoksymetry służą do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Szpital Morski w Gdyni posiadał tylko trzy takie aparaty, a codziennie potrzebuje ich sześcioro małych pacjentów. Teraz każde dziecko będzie miało swój pulsoksymetr – tłumaczy Natalia Barembruch.
 
Organizatorzy akcji już zapowiadają kolejną. Tym razem zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla oddziału neonatologicznego w Gdyni.
fot. Dziennik Bałtycki - Lechosław Dzierżak

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!