Uatrakcyjnij przestrzeń miejską!

Gdynia poszukuje kolejnych pomysłów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej. Do 10 lipca potrwa nabór wniosków do nowej edycji miejskiego konkursu, dzięki któremu przestrzeń Gdyni stanie się jeszcze bardziej przyjazna. Zamysłem konkursu jest stworzenie w Gdyni miejsc wyjątkowych i charakterystycznych, które sprawią, że miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.
 
- Celem tej inicjatywy jest estetyzacja przestrzeni publicznej poprzez wprowadzenie w tkankę miejską wyjątkowych obiektów – wzorowych przykładów wzornictwa przemysłowego lub grafiki użytkowej. Chcielibyśmy, aby poprzez realizację projektów konkursowych na mapie Gdyni powstały charakterystyczne punkty, rozpoznawane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów – mówi Paulina Kisiel z Centrum Designu Gdynia, które koordynuje przedsięwzięcie w imieniu miasta.
 
Centrum Designu Gdynia od kilku lat organizuje konkurs, którego celem jest kształtowanie przyjaznej przestrzeni publicznej. Dzięki przekazanym na ten cel dotacjom udało się zrealizować szereg projektów, m.in. neonowy miejski „witacz” w Redłowie (Stowarzyszenie Traffic Design), Projekt Witomino - koncepcję miejskiego ogrodu w tej dzielnicy (Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto) oraz instalacje zachęcające do spędzania wolnego czasu w przestrzeni miejskiej - Gdynia Playground 2015: inter: AKCJA! (Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo).
 
- Trwający aktualnie konkurs to kontynuacja naszych wcześniejszych działań. Zależy nam, aby wykreowana w ten sposób przestrzeń miejska charakteryzowała się najwyższym poziomem użyteczności, estetyki i trwałości – mówi Paulina Kisiel z Centrum Designu Gdynia.
 
Swoje pomysły mogą składać podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 47 480,00 złotych.
 
Więcej informacji na stronie: www.centrumdesignu.gdynia.pl.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku