Jak wzbogacić się na blogu?

Po raz szósty w Strefie Startup Gdynia odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Blogera. Tym razem uczestnicy poznają sposoby zarabiania na blogu. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zmonetyzować bloga, a także w jaki sposób robią to znani przedstawiciele blogosfery. Istnieją różne sposoby zarabiania na blogu. Mogą to być programy afiliacyjne, współpraca reklamowa czy sprzedaż własnych produktów lub usług. Blogerzy zarabiają również na prowadzeniu szkoleń. Jak zatem widać, modeli zarabiania na blogowaniu jest naprawdę dużo – mówi prelegentka Ewa Ropela ze Strefy Startup Gdynia.
Jak mówią znawcy, aby osiągnąć sukces w blogowaniu trzeba przede wszystkim być autentycznym i posiadać zainteresowanie w określonej dziedzinie. Należy budować społeczność wokół danego tematu, a także skupiać wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Należy również być ciekawym świata i cierpliwym. Cierpliwość pozwala dostrzec efekty, które przychodzą po czasie. Ponadto należy nie bać się pisać – dodaje Katarzyna Gajewska ze Strefy Startup Gdynia.
Prowadząc bloga jego twórca musi przykładać szczególną wagę do statystyk. Powinien analizować czy dany tekst zainteresował czytelników, sprawdzać liczbę odsłon czy liczbę komentarzy pod wpisem. Blogowanie to nieustanna analiza. Dokładnie tak, jak w biznesie – wyjaśnia Katarzyna Gajewska.
Spotkanie o tym, jak zarabiać na blogu, odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 17.30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, budynek III (strefa Coworking). Wstęp wolny, rejestracja na https://strefablogera6.evenea.pl.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!