Na finał Dni Morza święto Marynarki Wojennej

Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – święto Marynarki Wojennej - jest finałem obchodów Dni Morza. Tego dnia we wszystkich jednostkach polskich sił morskich marynarze spotkają się na uroczystych zbiórkach, a na polskich okrętach w kraju i zagranicą podniesiona zostanie wielka gala banderowa.  
 
Marynarze uczczą pamięć swoich poprzedników składając o godzinie 9.00 na Cmentarzu MW (Oksywie, ul. Muchowskiego) wiązanki kwiatów na płytach twórców Marynarki Wojennej. Następnie, o godzinie 9.30 w Kościele Marynarki Wojennej na Oksywiu (ul. Śmidowicza) odprawiona zostanie msza święta w intencji MW. 

O godzinie 11.00 w Porcie Wojennym odbędzie się uroczysty apel. Z okazji święta z pokładu ORP „Błyskawica” oddany zostanie salut świąteczny - 21 strzałów armatnich. Na zakończenie uroczystości odbędzie się defilada pododdziałów oraz pokaz musztry paradnej.

Święto Marynarki Wojennej będzie też okazją do odwiedzin w Porcie Wojennym, który tego dnia zostanie udostępniony dla wszystkich chętnych do zwiedzania. Bramy portu będą otwarte w godzinach 10.00 – 16.00. Festyn Marynarski rozpocznie się około godziny 12.00. Do bezpłatnego zwiedzania zostaną udostępnione: okręt podwodny ORP Sęp, fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski, korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub, okręt rakietowy ORP Grom oraz okręt hydrograficzny ORP Arctowski. W powyższych godzinach odbędzie się także pokaz sprzętu wojskowego m. in.: Morskiej Jednostki Rakietowej, 43. Batalionu Saperów i Brzegowej Grupy Ratowniczej. Jedną z atrakcji będzie udostępniony do zwiedzania śmigłowiec ratowniczy W-3RM Anakonda, będący na wyposażeniu Brygady Lotnictwa MW. W programie przewidziano również pokaz walki wręcz oraz występy artystyczne Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera i artystów z Klubu 3. Flotylli Okrętów. Nie zabraknie także żołnierskiego poczęstunku, czyli wojskowej grochówki. 

Uwaga!
W niedzielę 25 czerwca w godz. ok. 10.30 – 18.00 zostanie uruchomiona linia autobusowa 104, która funkcjonować będzie z częstotliwością co 20 minut. Wraz z rozkładowymi kursami linii 150 zapewni częstotliwość połączeń pomiędzy śródmieściem Gdyni i Oksywiem Dolnym co 10 minut. Szczegóły dostępne na stronie: www.zkmgdynia.p
 
Fot. mat. prasowe Marynark Wojennej

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ