Norweski gigant w Gdyni

Norwegian Getaway, jeden z największych statków pasażerskich na świecie zacumował w gdyńskim porcie. Była to pierwsza wizyta tak imponujących rozmiarów wycieczkowca w polskim porcie. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanych nie brakowało. Jednostkę można było podziwiać z ostrogi przy Muzeum Emigracji.  Ta innowacyjna jednostka, należąca do armatora Norwegia Cruise Line jest jednym z największych statków pasażerskich świata. Głównie wypływa w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich, ale tym razem pojawił się także na Bałtyku, nie omijając Gdyni.
- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zawinąć do gdyńskiego portu. Miasto robi wrażenie, pogoda sprzyja. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta - mówił podczas uroczystego powitania Roger Gustavsen, kapitan wycieczkowca.
 
Norwegian Getaway zbudowany został w 2014 roku. Liczy 325 metrów długości (GT 145,655), a na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów, o których dba ok. 1640 członków załogi. Wśród największych statków pasażerskich świata wycieczkowiec zajmuje 13. lokatę.
 
W bogatej ofercie rozrywkowej, kulinarnej, sportowej i rekreacyjnej statku znaleźć można m.in. teatr, bibliotekę, galerię, niemal 30 restauracji, aquapark z 5 zjeżdżalniami oraz zajmujący 3 pokłady kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, polem do gry w minigolfa oraz bieżnią. Na pokładzie Norwegian Getaway znajduje się też ogromny park linowy, ściana wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią, a dla najodważniejszych śmiałków – wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza obręb statku.
Norwegian Getaway wpłynął do gdyńskiego portu w ramach 9-dniowego okrężnego rejsu, który rozpoczął się w Kopenhadze. W ramach tej podróży wycieczkowiec odwiedzi jeszcze Warnemunde, Tallin, St. Petersburg i Sztokholm. Cena takiego rejsu to minimalnie 1449 euro za osobę, czyli 6 tys. złotych.
Jednostka wyjdzie w morze jeszcze w piątek, około godziny 21:00.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi