Podwodne spełnianie marzeń

W najbliższą niedzielę 25 czerwca na plaży w Orłowie pasjonaci nurkowania będą zacierać ręce i płetwy. Pod okiem doświadczonych instruktorów zejdą pod wodę, by podziwiać piękno podwodnego świata podczas 3City Diving Day. Celem akcji jest wsparcie fundacji Trzeba Marzyć. Niedzielne spotkanie miłośników nurkowania to już trzeci edycja wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Osoby chętne do udziału w zabawie będą mogły odkryć uroki nurkowania, a także zarazić się pasją do tego sportu. A wszystko to w towarzystwie doświadczonych gdyńskich płetwonurków. W trakcie wydarzenia przewidziano również pokazy zawodowego sprzętu do nurkowania.
Każda osoba, nawet wcześniej nie nurkująca, może zejść tego dnia pod wodę wraz z instruktorem i odbyć wycieczkę w wodach Bałtyku. Konkretnie w jednym z najładniejszych miejsc podwodnej Zatoki, czyli tzw. Orłowskiej Rafie. Sam dużo nurkuję i znajomi często pytali się, jak to jest pod wodą i co trzeba zrobić, by zacząć taką przygodę. Tak zrodził się pomysł, by zorganizować 3City Diving Day i połączyć go z ideą charytatywnej pomocy dzieciom. Będzie to już trzecia edycja akcji, w której do tej pory swoją przygodę z nurkowaniem zaczęło ponad 60 osób – mówi Rafał Dadej z fundacji Trzeba Marzyć.
Fundacja Trzeba Marzyć od ponad dziesięciu lat zajmuje się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci. W tym czasie udało jej się spełnić blisko 600 pragnień swoich podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, dzieci otrzymały laptopy czy zabawki. Fundacja pomaga spełnić również niecodzienne marzenia, m.in. zostać na jeden dzień księżniczką,  żołnierzem czy policjantem. Z niektórymi dziećmi byliśmy w Disneylandzie lub Legolandzie. Spełnianie życzeń dzieci to dużo przygotowań, ale także ogromna radość i zabawa przy samej realizacji – opowiada Rafał Dadej.
Oprócz możliwości zanurkowania na uczestników będą czekały też inne atrakcje. Dla miłośników pływania po powierzchni wody przewidziano możliwość wypróbowania coraz popularniejszego sportu – tzw. paddleboardingu. Polega on na poruszaniu się po wodzie na specjalnych deskach stojąc na nich i odpychając się przy pomocy wioseł.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW