Wakacje w Gdyni

Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas. Dziś ostatni w tym roku szkolnym dzwonek zabrzmi dla prawie 27,5 tys. gdyńskich uczniów. Gdynia od wielu lat dba o wypoczynek najmłodszych mieszkańców dofinansowując program „Akcja Lato” realizowany w gdyńskich placówkach oświatowych. Co roku zapewnia możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego uczniom, którzy pozostają w mieście w czasie wakacji letnich. Instytucje kultury oraz stowarzyszenia i kluby sportowe również przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.  
W tym roku w organizację letniego wypoczynku włączyło się sześć placówek:
 
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 8.00-16.00
– Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 9.00-13.00
– Młodzieżowy Dom Kultury – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 9.00-14.00
– Gimnazjum nr 4 – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 9.00-13.00, 10.00-14.00, 14.00 -18.00
– Zespół Szkół  nr 10 – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 8.00-15.00, 7.30-17.00,
– Zespół Szkół nr 14 – planowane godziny zajęć dla dzieci to: 9.00-13.00
 
GCS organizuje letnie aktywności na plaży Gdynia Śródmieście w ramach projektu Aktywne Lato w lipcu i sierpniu. Wykwalifikowani instruktorzy organizować będą licznie turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu, funkcjonować będzie strefa malucha z atrakcjami dla najmłodszych. Dodatkowo przez cały czas będzie można korzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu (piłek, siatek i innych). Planowane są także zajęcia specjalne – m.in. zumba dla dzieci oraz spotkania we współpracy z gdyńską biblioteką.

Miasto w sierpniu każdego roku jest również organizatorem projektu „Gdynia Business Week”, czyli intensywnego siedmiodniowego kursu dla uczniów gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych, pogłębiającego wiedzę w zakresie przedsiębiorczości, wzorowanego na amerykańskim programie szkoły letniej Washington Business Week.
Miasto Gdynia bardzo aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które co roku otrzymują dotacje na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W roku 2017 na ten cel zaplanowano kwotę 44.000 zł.  W ramach tej oferty m.in. dzieci i młodzież będą miały możliwość skorzystania z oferty Stowarzyszenia LSO, które organizuje w lipcu dwutygodniowy wyjazd w Bieszczady.
Pozostałe propozycje na wakacje w Gdyni tutaj oraz w biuletynie "Ratusz" i na www.gdynia.pl.

Majówka po gdyńsku
Gdyńskie Centrum Zdrowia oficjalnie otwarte
Znamy już wykonawcę zabezpieczeń na Kamiennej Górze
Poznaj z nami najciekawsze trasy rowerowe Gdyni!
Gdyńska architektura od podszewki