Ratownicy przygotowani do sezonu

Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły - to cztery gdyńskie kąpieliska, które są już gotowe do sezonu. Bezpieczeństwa na plażach pilnować będzie łącznie 38 ratowników, w tym czterech starszych ratowników. Ich zadanie to czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem kąpielisk. W zespole jest także czterech ratowników medycznych pełniących dyżury w punktach pomocy doraźnej. Wszyscy mają za sobą oficjalną odprawę, która odbyła się w Marinie Gdynia.  
Tegoroczny sezon rozpocznie się 23 czerwca o godzinie 9:00, a zakończenie planowane jest na 31 sierpnia. Kąpieliska czynne będą od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9:30-17:30, dyżur grupy interwencyjnej trwać będzie do godziny 20:00. - Jednak już od 1 czerwca dyżuruje Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego Gdyńskiego Centrum Sportu, do zadań której należy wspieranie kąpielisk oraz patrolowanie akwenów przylegających do kąpielisk. Mimo, że woda w Zatoce Gdańskiej nie jest jeszcze za ciepła, grupa ma na koncie kilka interwencji w akwenie oraz plaży - mówi Przemysław Dalecki, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.
Do głównych obowiązków ratownika wodnego należy obserwacja wyznaczonego obszaru wodnego i terenu bezpośrednio przyległego oraz reagowanie na każdy sygnał wezwania pomocy i udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zeszłego lata gdyńscy ratownicy zanotowali 208 zdarzeń, natomiast ekipa medyczna interweniowała 403 razy.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu