Dołącz do wolontariuszy „Erasmus+”

 Wolontariat Europejski w ramach Programu „Erasmus+” to nie tylko praca społeczna w organizacjach i instytucjach non-profit w krajach europejskich, ale również szansa na zdobycie cennego doświadczenia i poznania nowych kultur. Obecnie Centrum Współpracy Młodzieży szuka osób zainteresowanych uczestnictwem w projektach w Czechach, Gruzji, Ukrainie, Włoszech oraz Hiszpanii.   
Dzięki wolontariatowi, mieszkańcy krajów Unii Europejskiej i nie tylko mogą zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Stwarzamy możliwość wyjazdu i pracy za granicą na rzecz organizacji non-profit, instytucji lub lokalnych społeczności. Takie wyjazdy mogą trwać od 2 tygodni do 12 miesięcy. To program adresowany do ludzi w wieku od 18 do 30 lat, którzy mają nietypową możliwość poznania kraju od podszewki – tłumaczy Katarzyna Markowska z Centrum Współpracy Młodzieży.
 
Na miejscu wolontariusze pracują z dziećmi, młodzieżą, seniorami lub osobami z niepełnosprawnościami. Pomagają przy organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych, zajmują się ekologią i prawami człowieka. Lista możliwości jest bardzo długa. Projekty są odpowiedzią na obecną, zmieniającą się dynamicznie, sytuację ekonomiczno-polityczną.
 
Organizator zapewnia uczestnikom pokrycie kosztów podróży międzynarodowej, a także wyżywienie i zakwaterowanie. Wolontariusze nie muszą się również martwić o ubezpieczenie ani o wizę. Na miejscu otrzymują kieszonkowe. Można powiedzieć, że wolontariusz nie ponosi w związku z wyjazdem żadnych kosztów. Projekty EVS finansowane są przez Komisję UE. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.cwm.org.pl. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na adres: evs@cwm.org.pl, lub adresy podane na podstronach projektów.

Majówka po gdyńsku
Gdyńskie Centrum Zdrowia oficjalnie otwarte
Znamy już wykonawcę zabezpieczeń na Kamiennej Górze
Poznaj z nami najciekawsze trasy rowerowe Gdyni!
Gdyńska architektura od podszewki