Święto organizacji pozarządowych i Niebieskie Miasteczko

Na Placu Grunwaldzkim miało dziś miejsce kolorowe święto gdyńskich organizacji pozarządowych. Dodatkowo, zawitało tam Niebieskie Miasteczko. Na miejscu można było dowiedzieć się, jak uchronić się od cukrzycy i powiązanych z nią chorób. Wśród atrakcji finału Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego można było spędzić aktywnie czas w strefach kierowanych do dzieci czy seniorów, poświęconych zdrowiu, kulturze, sportowi i innym. Można było poznać ludzi, któzy tworzą gdyński III sektor i dowiedzieć się więcej o ich pracy. Były tańce, występy, zawody sportowe, niespodzianki i wiele, wiele innych atrakcji.
W tym samym miejscu można było odwiedzić również Niebieskie Miasteczko przygotowane przez Fundację Medicover. Każdy chętny mógł tam bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia: zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, sprawdzić skład swojego ciała czy zasięgnąć porady dietetycznej, stomatologicznej i innych.
Niebieskie Miasteczko będzie można odwiedzić także w niedzielę 18 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 na Skwerze Kościuszki.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi