Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina. Spotkanie, które odbyło się w prestiżowej lokalizacji nad samą Tamizą, skupiło potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ekonomiczną z Polską. Przedstawiciele z ramienia Gdyni, Poznania i Lublina mieli okazję, aby w kameralnej, nieformalnej atmosferze, zaprezentować im bezpośrednio zalety swoich miast. Udział w wydarzeniu umożliwiał również rozmowy „w cztery oczy” podczas sesji networkingowej. Zaś niezależni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych i wykładów, podzielili się swoją wiedzą.
 
Podczas spotkania skupiano się przede wszystkim na zaprezentowaniu możliwości trzech polskich miast pod kątem lokowania w nich centrów outsourcingowych. Mowa tu o shared services centres, czyli centrach usług wspólnych oraz business process outsourcing, czyli outsourcingu w zakresie procesów biznesowych. Gdynia może pochwalić się tutaj stale rosnącymi możliwościami: coraz szerszą i przystępną cenowo ofertą przestrzeni biurowych, dobrym dostępem do wykształconych pracowników i świetnymi warunkami życia w mieście.
 
- Wydarzenie składało się z trzech części – opowiada Marcin Chmielecki, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora, uczestniczący w spotkaniu z ramienia Gdyni. Z warsztatów dla przedstawicieli miast nt. strategii pozyskiwania inwestorów, prezentacji zaproszonych gości (w tym Gdyni, Poznania i Lublina) oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami, którzy rozważają współpracę z polskimi miastami na różnych polach.

 
Seminarium networkingowe w Londynie odbyło się po hasłem "Poland’s Rising Outsourcing Destinations" ("Wzrastający rynek polskich centrów outsourcingu").

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu