Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina. Spotkanie, które odbyło się w prestiżowej lokalizacji nad samą Tamizą, skupiło potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ekonomiczną z Polską. Przedstawiciele z ramienia Gdyni, Poznania i Lublina mieli okazję, aby w kameralnej, nieformalnej atmosferze, zaprezentować im bezpośrednio zalety swoich miast. Udział w wydarzeniu umożliwiał również rozmowy „w cztery oczy” podczas sesji networkingowej. Zaś niezależni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych i wykładów, podzielili się swoją wiedzą.
 
Podczas spotkania skupiano się przede wszystkim na zaprezentowaniu możliwości trzech polskich miast pod kątem lokowania w nich centrów outsourcingowych. Mowa tu o shared services centres, czyli centrach usług wspólnych oraz business process outsourcing, czyli outsourcingu w zakresie procesów biznesowych. Gdynia może pochwalić się tutaj stale rosnącymi możliwościami: coraz szerszą i przystępną cenowo ofertą przestrzeni biurowych, dobrym dostępem do wykształconych pracowników i świetnymi warunkami życia w mieście.
 
- Wydarzenie składało się z trzech części – opowiada Marcin Chmielecki, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora, uczestniczący w spotkaniu z ramienia Gdyni. Z warsztatów dla przedstawicieli miast nt. strategii pozyskiwania inwestorów, prezentacji zaproszonych gości (w tym Gdyni, Poznania i Lublina) oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami, którzy rozważają współpracę z polskimi miastami na różnych polach.

 
Seminarium networkingowe w Londynie odbyło się po hasłem "Poland’s Rising Outsourcing Destinations" ("Wzrastający rynek polskich centrów outsourcingu").

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!