VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych. Powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne i do gry w piłkę siatkową, bieżnia prosta i bieżnia okólna, rozbieg i skocznia w dal. Wszystko pokryte nawierzchnią syntetyczną. Wykonawca zbuduje też profesjonalną rzutnię do pchnięcia kulą.
Teren pomiędzy boiskami a bieżnią okólną pokryty zostanie nawierzchnią syntetyczną, a plac do ćwiczeń na drążkach nawierzchnią bezpieczną.
 
Wykonawca, zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, zobowiązany jest także do odwodnienia boisk i obiektów sportowych, m.in. poprzez budowę kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjno-rozsączającego.
 
Aby obiekt mógł stać się areną sportowych zmagań, wykonane zostaną również trybuny wraz z siedziskami. Warto podkreślić, że będzie on dostępny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 
Kompleks sportowy będzie wyposażony w stojaki dla rowerów, tablice informacyjne, maszty flagowe. Całości dopełni pięknie urządzona zieleń, której aranżacją również zajmie się wykonawca.
 
Z obiektu sportowego będą korzystać przede wszystkim uczniowie „Szóstki”, ale nie tylko. Będzie on udostępniany klubom sportowym i otwarty dla mieszkańców.
 
Przypomnijmy, że VI Liceum Ogólnokształcące to placówka z wieloletnią tradycją i pasmem sukcesów na koncie. Powstało w 1972 roku, jako szósta ogólnokształcąca szkoła w Gdyni. Aktualnie uczy się tam ponad 500 licealistów w 17 klasach.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!