W sobotę rusza Pieszy Rajd Kaszubski

Punktualnie o 8.00 w sobotę 17 czerwca z Adventure Park Kolibki wyruszy Pieszy Rajd Kaszubski. Jego uczestnicy pokonają pieszo aż 42 kilometry. W tym czasie czekają ich liczne testy sprawnościowe i łamigłówki. W rajdzie wezmą udział trzyosobowe drużyny. Na szlaku rajdu znajdą się trzy kaszubskie powiaty – Gdynia, a także powiat pucki i wejherowski. Wśród przeszkód, które będą musieli pokonać uczestnicy, znajdą się liczne tunele i schody. Ponadto zespoły będą musiały wykazać się znajomością kompasu, czekają ich również testy na strzelnicy.
Trasa zawodów rozpocznie się przy Adventure Park Kolibki. Następnie drużyny udadzą się w stronę Orłowskiego mola, a dalej przejdą w kierunku Redłowa i centrum Gdyni. Kolejnym przystankiem będzie Grabówek. Dalej trzyosobowe ekipy wyjdą poza nasze miasto i udadzą się w stronę Rumi. Następnie rajd odwiedzi Kazimierz, Mechelinki, Biabie Doły, zaś meta zostanie ulokowana na gdyńskim Obłużu.
Zadania, jakie zostaną postawione przed uczestnikami, będą wymagały wszechstronnych umiejętności - zgodnie z mottem zawodów „Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki”. Odnajdą się w nich zarówno osoby lubiące wykazać się sprawnością fizyczną, jak i umysłową. Na trasie przygotowano dla zawodników m.in. takie zagadki, jak warzenie wody, układanie puzzli, przegląd luf, liczenie drzwi, przejście labiryntu, czy łamanie szyfrów.
Obok możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu, uczestnicy będą mogli wesprzeć osoby potrzebujące. Rajd jest bezpłatny i niekomercyjny, jednak nie jest wychowawcze dawanie przyjemności za darmo. Uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać wpłaty na konta organizacji niosących pomoc ludziom – mówi Jarosław Kłodziński. Do wyboru będzie: Centrum Aktywności Seniora, Hospicjum w Gdyni, Hospicjum w Pucku, Związek Harcerzy Polskich, Polski Czerwony Krzyż, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Europejska Fundacja Krewaktywni z Gdyni.
Nagrody za udział w Pieszym Rajdzie Kaszubskim zostaną wręczone 21 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte