Komunikacja podczas dni meczowych UEFA EURO U21 Polska 2017

Poza biletami i gadżetami kibicowskimi, przed meczami Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 warto zaopatrzyć się w niezbędne informacje związane ze zmianami organizacji ruchu i dojazdu na stadion. Dzięki temu dotarcie na mecz oraz powrót z niego będą bezpieczne i komfortowe. Kibice w Gdyni mogą liczyć m.in. na 3000 miejsc parkingowych, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, a także przejrzyste oznakowanie i pomoc infolinii. KOMUNIKACJA MIEJSKA
Najwygodniejszym środkiem transportu będzie komunikacja miejska. Każdego dnia meczowego obowiązywać będą stałe rozkłady jazdy: 17 czerwca – sobotnie, 20 i 23 czerwca – powszednie.  W pobliże Stadionu Miejskiego dojeżdżają autobusy W i 192 (przystanek Stadion Miejski) oraz trolejbusy i autobusy linii: R, S, Z, 4A, 21, 23, 24, 26, 27, 29, 109, 121, 152 i 172 (przystanki Redłowo SKM  i Redłowo SKM – Park Technologiczny).
Poza autobusami i trolejbusami, dojazd na mecz zapewnią pociągi SKM, kursujące z wysoką częstotliwością, zarówno od strony Gdańska, jak i Wejherowa. Najbliżej stadionu zlokalizowana jest stacja Gdynia Redłowo SKM, z której dojście na obiekt zajmuje około 10 minut.
Po meczu z pętli Redłowo SKM uruchomione zostaną specjalne kursy na liniach: R, S, 23, 150, 194 i 282. Natomiast z przystanku Redłowo SKM – Park Technologiczny 01 przy al. Zwycięstwa odjedzie dodatkowy trolejbus linii 25 w kierunku pętli Cisowa SKM. Pozostałe linie funkcjonować będą zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy. Powrót z meczu możliwy będzie również pociągami SKM.
Posiadacze wejściówek na rozgrywane w Gdyni spotkania UEFA EURO U21 uprawnieni będą do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską ZKM (nie obowiązuje w pociągach SKM) od godziny 15:00 w dniu meczu do 3:00 dnia następnego. Przy ewentualnej kontroli biletów, należy okazać bilet na mecz.
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU
W dni meczowe UEFA EURO U21 przewidywane są zmiany w dotychczasowej, stałej organizacji ruchu drogowego. Od godziny 6:00 rano do 2:00 w nocy dnia następnego wyłączona z ruchu samochodowego zostanie ulica Olimpijska. Na około dwie i pół godziny przed rozpoczęciem spotkania (wszystkie mecze UEFA EURO U21 w Gdyni zaplanowane są na godzinę 20:45) nieprzejezdne będą ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina).  Nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack – Witomino. Wyłączenie z ruchu obejmie także fragmenty  ul. Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę  ul. Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy hali Gdynia Arena w kierunku skrzyżowania z ul. Olimpijską).
Kierowcy proszeni są o korzystanie z tras alternatywnych, a więc ulic: Rolniczej, Kieleckiej, Drogi Gdyńskiej, al. Zwycięstwa lub Chwarznieńskiej, Chwaszczyńskiej, Wielkopolskiej i obwodnicy Trójmiasta. Ruch pojazdów bez ograniczeń na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około godziny po zakończeniu meczu.
PARKINGI
Na kibiców czekać będzie około 3000 miejsc postojowych w pobliżu stadionu. Auta osobowe mogą parkować pomiędzy halą Gdynia Arena a CH Riviera (tam również wyznaczone będą miejsca dla autokarów), a także m.in. na parkingach w CH Riviera (dostępny do godziny 2:00 w nocy), przy ul. Małokackiej (wjazd od strony Witomina, wyjazd w stronę Witomina) oraz ul. Łużyckiej i parkingach przy niej wyznaczonych. Przy Gdynia Arenie zlokalizowany zostanie parking rowerowy.
Z uwagi na zamknięcie ul. Olimpijskiej przejście z parkingów przy Gdynia Arenie i CH Riviera do wejść  stadionu możliwe będzie jedynie ul. Łużycką.
Wszystkie osoby, zmierzające na mecz własnymi środkami transportu, proszone są o umieszczenie za szybą białej kartki A4 lub biletów, co pozwoli służbom kierować pojazdy we właściwe strefy.
CAŁODOBOWA POMOC
Na ulicach Gdyni spotkać będzie można wolontariuszy, a przy głównych ciągach komunikacyjnych umieszczone zostanie oznakowanie – zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszego – które ułatwi dotarcie na Stadion Miejski.
Korzystać będzie można również z pomocy infolinii UEFA EURO U21: 785 174 758 (24/h – tylko w dni meczowe) oraz infoliniaEUROu21@gdyniasport.pl (24/h – od 16 do 24 czerwca br.). Infolinia na bieżąco informować będzie m.in. o dostępności miejsc parkingowych. Niezbędnych aktualności warto szukać również w kanałach social media Gdyńskiego Centrum Sportu.
Dodajmy, że Lokalny Komitet Organizacyjny UEFA EURO U21 2017 zaprezentował także flotę oficjalnych autokarów, jakimi reprezentacje uczestniczące w turnieju będą w najbliższych tygodniach podróżować po Polsce. Każda z drużyn otrzyma do dyspozycji dedykowany pojazd z 59 miejscami siedzącymi, oznaczony nazwą i flagą danego kraju. Mierzy on 12,14 m długości, 2,55 m szerokości i 3,62 m wysokości. 
Dla kibiców będzie otwarty trening reprezentacji Portugalii 18 czerwca o godz. 17.30 na boisku bocznym przy ulicy Olimpijskiej 5.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!