Czy Twoja firma potrzebuje działu badawczo-rozwojowego?

Jak rozwinąć firmę poprzez innowację? To jedno z pytań, które nurtuje wielu przedsiębiorców. By uzyskać odpowiedź nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy wybrać się na środowe śniadanie R&D Club do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Spotkanie dedykowane jest społeczności szefów, managerów działów R&D, a także przedstawicielom firm i startupów, którzy są zainteresowani rozwojem w sferze nowych technologii oraz innowacji.
W trakcie cyklicznych śniadań rozmawiamy o trendach i użytecznych narzędziach, które warto wdrożyć w swojej organizacji, aby zwiększać rezultaty prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej. To świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń – wyjaśnia Leszek Zaremba z techBrainers, organizatora wydarzenia.
Jednym z elementów Śniadania R&D Club w Gdyni będzie dyskusja o przydatności posiadania w strukturach firmy centrum badawczo-rozwojowego. Będziemy rozmawiać o tym, jakie korzyści takie centra mogą przynieść firmom. Jakie są ich zalety pod kątem strategicznym, organizacyjnym i  finansowym – opowiada Leszek Zaremba. Spotkanie ma na celu również pokazanie, że nauka i biznes mogą współpracować z sukcesem.
Zarządzanie technologiczne wymaga w dzisiejszych czasach niezwykłej sprawności, wiedzy, a przede wszystkim elastyczności w podejściu do zmieniającej się rzeczywistości rynkowej. Dzięki obserwowaniu nowych trendów, wdrażaniu narzędzi do zarządzania innowacjami, czy budowaniu odpowiedniej kultury organizacji opartej na „open innovation” przedsiębiorcy zwiększają swoją szansę na sukces  – tłumaczy Anna Kędziora-Zabost, szefowa R&D Club z techBrainers.
O swoich doświadczeniach opowiedzą eksperci z techBrainers, Crido Taxand – Kariera i EBC Solicitors. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w Sali F/H, w budynku nr III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest Partnerem wydarzenia. Początek wydarzenia o godz. 9.00, wstęp wolny, rejestracja na https://goo.gl/tO8Ryl.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku