Poczujmy futbolową gorączkę

Tylko dni dzielą nas od najważniejszej sportowej imprezy roku w Gdyni. 16 czerwca rozpoczną się w Polsce Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej. Dzień później zostanie rozegrany pierwszy mecz w naszym mieście, które jest jednym z sześciu gospodarzy imprezy. Obok nas uczestników goszczą Bydgoszcz, Kielce, Lublin, Tychy i Kraków. Kibice w Gdyni będą mieli możliwość oglądać na Stadionie Miejskim Hiszpanię i Portugalię – jedne z najmocniejszych drużyn Starego Kontynentu – oraz gości z Bałkanów – Macedonię i Serbię. Szczególne emocje wzbudzają drużyny z półwyspu iberyjskiego. Zarówno Hiszpania, jak i Portugalia zapowiedziały, że do Polski przyjadą w najsilniejszych składach. Kibice w Gdyni będą mieli szansę zobaczyć w akcji m.in. Renato Sanchesa. Portugalczyk był jednym z objawień zeszłorocznego turnieju Mistrzostw Europy we Francji. Młody zawodnik swą znakomitą grą podczas EURO 2016 zapewnił sobie przenosiny do Bayernu Monachium. Przypomnijmy, że portugalski pomocnik zdobył wyrównującą bramkę w ćwierćfinale z Polską i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej reprezentacji w całym turnieju. Ponadto w Gdyni kibice będą mogli oglądać Goncalo Guedesa z Paris Saint-Germain i Brumę z tureckiego Galatasaray Stambuł.
Silną drużynę zapowiedzieli również Hiszpanie. Na Stadionie Miejskim kibice będą mogli zobaczyć gwiazdy Barcelony, Realu i Atletico Madryt. Wśród powołanych znalazł się Saul Niguez. Pomocnik Atletico to jedna z kluczowych postaci drużyny z Madrytu i jedna z największych nadziei hiszpańskiej piłki. W zakończonym sezonie rozegrał w lidze 33 mecze, w których zdobył 4 gole. Innym elektryzującym nazwiskiem podczas polskiego turnieju będzie Marco Asensio występujący na pozycji lewego napastnika. Piłkarz Realu Madryt w minionym sezonie nie miał zbyt wielu okazji do grania ze względu na silną konkurencję w drużynie Królewskich. Udało mu się uzbierać 23 mecze, w których zdobył trzy bramki. Trener Hiszpanów Albert Celades do drużyny powołał także Gerarda Deulofeu. Prawy napastnik Milanu zaliczył w zakończonym sezonie 17 spotkań, w których zdobył cztery gole. Dodajmy, że reprezentant Hiszpanii jest wychowankiem słynnej Barcelony.
Ponadto w Gdyni zobaczymy drużyny Macedonii i Serbii. Dla tych pierwszych będzie to debiut na imprezie tej rangi. Podopieczni Blagoja Milewskiego będą zbierali w Polsce cenne doświadczenie, które może przydać im się w seniorskiej piłce, by pójść w ślady takich zawodników jak Goran Pandew, czy Igor Mitreski.
Czwarta drużyna, Serbowie, chciałaby nawiązać podczas turnieju w naszym kraju do chlubnych tradycji. Reprezentacja z Bałkanów pod koniec lat 70. zdobyła Mistrzostwo Europy w kategorii wiekowej do lat 21. Natomiast w ostatnich latach Serbowie dochodzili do finałów imprezy, w których jednak musieli uznawać wyższość rywali. W kadrze na turniej w Polsce trener Nenad Latalović powołał piłkarzy z takich klubów jak Bordeaux, Liverpool czy Benfica.
Terminarz spotkań w Gdyni:
Hiszpania – Macedonia, 17 czerwca, godz. 20.45
Portugalia – Hiszpania, 20 czerwca, godz. 20.45
Macedonia – Portugalia, 23 czerwca, godz. 20.45
Bilety na mecze turnieju, w tym spotkania rozgrywane w Gdyni można nabyć na stronie https://u21poland.kupbilet.pl. Ceny wejściówek zaczynają się od 15 zł.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi