Dziewczyny na fali

Jeśli kochasz morze, nie brak ci odwagi i chciałabyś przeżyć niezwykłą przygodę – jacht Pogoria zaprasza Cię na pokład! The Sail Trainnig Association Poland wspólnie z gdyńską Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej prowadzi nabór na wyjątkowy rejs STS Pogoria. Wezmą w nim udział wyłącznie dziewczęta z rodzin wielodzietnych oraz Amazonki. Podczas tegorocznej edycji regat The Tall Ship Races na trasie z Kłajpedy do Szczecina, załoga Pogorii będzie niecodzienna. W jej skład wejdą wyłącznie kobiety doświadczone chorobą nowotworową oraz dziewczęta z rodzin wielodzietnych.
Nabór odbywa się w ramach akcji Każdy może być Żeglarzem. Poszukiwane są  dziewczęta z rodzin wielodzietnych w wieku od 15 do 18 lat. Dołączą one do Amazonek, które będą stanowiły drugą część załogi. Łącznie na pokładzie zameldują się 44 kobiety.
Każda z dziewcząt, która chciałaby stać się częścią zespołu Pogorii, musi napisać kilka zdań o sobie i wysłać je na adres sekretariat@wsks.pl. Koszt udziału wynosi 500 zł. Mogą zgłaszać się wyłącznie osoby, które wcześniej nie uczestniczyły w takich wydarzeniach na morzu, a także nie będące w stanie sfinansować w całości takiego rejsu. Poszukujemy dziewczyn, które brały udział w akcjach na rzecz innych osób – mówi Kazimierz Iwaszko prezes stowarzyszenia STAP.
Wyprawa na pełnym morzu będzie stanowiła dla uczestniczek przygodę oraz okazję do sprawdzenia samej siebie. Dziewczęta będą miały możliwość poznać uroki życia i pracy na morzu. Jak podkreśla Kazimierz Iwaszko, będzie to dla nich nauka – Ciężkiej pracy, odporności na morze i stres, a także pracy zespołowej. Na Pogorii panuje prawdziwa szkoła życia, trzeba nauczyć się pracy przy żaglach, sprzątania, gotowania – mówi.
Wyprawa z Kłajpedy do Szczecina potrwa od 29 lipca do 8 sierpnia. Szczegółowych informacji na temat rejsu udziela Kazimierz Iwaszko pod numerem telefonu 668 328 706.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu