Dziewczyny na fali

Jeśli kochasz morze, nie brak ci odwagi i chciałabyś przeżyć niezwykłą przygodę – jacht Pogoria zaprasza Cię na pokład! The Sail Trainnig Association Poland wspólnie z gdyńską Wyższą Szkołą Komunikacji Społecznej prowadzi nabór na wyjątkowy rejs STS Pogoria. Wezmą w nim udział wyłącznie dziewczęta z rodzin wielodzietnych oraz Amazonki. Podczas tegorocznej edycji regat The Tall Ship Races na trasie z Kłajpedy do Szczecina, załoga Pogorii będzie niecodzienna. W jej skład wejdą wyłącznie kobiety doświadczone chorobą nowotworową oraz dziewczęta z rodzin wielodzietnych.
Nabór odbywa się w ramach akcji Każdy może być Żeglarzem. Poszukiwane są  dziewczęta z rodzin wielodzietnych w wieku od 15 do 18 lat. Dołączą one do Amazonek, które będą stanowiły drugą część załogi. Łącznie na pokładzie zameldują się 44 kobiety.
Każda z dziewcząt, która chciałaby stać się częścią zespołu Pogorii, musi napisać kilka zdań o sobie i wysłać je na adres sekretariat@wsks.pl. Koszt udziału wynosi 500 zł. Mogą zgłaszać się wyłącznie osoby, które wcześniej nie uczestniczyły w takich wydarzeniach na morzu, a także nie będące w stanie sfinansować w całości takiego rejsu. Poszukujemy dziewczyn, które brały udział w akcjach na rzecz innych osób – mówi Kazimierz Iwaszko prezes stowarzyszenia STAP.
Wyprawa na pełnym morzu będzie stanowiła dla uczestniczek przygodę oraz okazję do sprawdzenia samej siebie. Dziewczęta będą miały możliwość poznać uroki życia i pracy na morzu. Jak podkreśla Kazimierz Iwaszko, będzie to dla nich nauka – Ciężkiej pracy, odporności na morze i stres, a także pracy zespołowej. Na Pogorii panuje prawdziwa szkoła życia, trzeba nauczyć się pracy przy żaglach, sprzątania, gotowania – mówi.
Wyprawa z Kłajpedy do Szczecina potrwa od 29 lipca do 8 sierpnia. Szczegółowych informacji na temat rejsu udziela Kazimierz Iwaszko pod numerem telefonu 668 328 706.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!