Dzieci zaprojektowały logotypy gdyńskiego Meksyku

Nie jeden, a pięć logotypów ma już gdyńskie osiedle Meksyk. Oryginalne znaki, które stały się nieoficjalnymi symbolami dzielnicy, zaprojektowali uczniowie okolicznego gimnazjum w ramach konkursu organizowanego przez Teatr Gdynia Główna. To dopiero początek, własne logo otrzymają także inne dzielnice objęte miejską rewitalizacją. Uczniowie rysują
Oryginalne logo dla osiedla Meksyk, części gdyńskiej Chyloni, w ostatnich tygodniach projektowali uczniowie Gimnazjum nr 3 (przy ul. Gospodarskiej 1). Konkurs na znak graficzny tego rejonu jest elementem projektu Gdynia-ReAktywacja, który Teatr Gdynia Główna realizuje w dzielnicach objętych Gminnym Programem Rewitalizacji. - Chcieliśmy, by w ramach konkursu na logo uczniowie zastanowili się, z czym kojarzy im się gdyński Meksyk. Zaprosiliśmy więc do udziału w konkursie na logo najbliższą szkołę. Udział mógł wziąć każdy chętny uczeń, w ramach zajęć plastyczno-technicznych – mówi Alicja Kunikowska z Teatru Gdynia Główna. – Efekty przerosły nasze oczekiwania, stąd zdecydowaliśmy się wybrać nie jedną pracę, a aż pięć.
Autorami wyróżnionych prac są: Julia Nożyńska, Jolanta Radecka, Ela Główczewska, Sebastian Stańkowski i Kasia Holzer. Grafiki przygotowane przez uczniów trafiły już na przypinki, które zostały rozdane uczestnikom parady zorganizowanej przez Teatr na ulicach Meksyku.
Podobne znaczki będą rozdawane przy okazji parad realizowanych w pozostałych dzielnicach objętych projektem. - Konkursy na logo będziemy organizować także w innych szkołach zlokalizowanych na terenach rewitalizowanych dzielnic. Wyniki ogłaszać będziemy sukcesywnie, na naszej stronie internetowej lub za pośrednictwem Facebooka – zapowiada Alicja Kunikowska.
Stąd przygotowaniem logotypu dla rejonu Zamenhofa/Opata Hackiego zajmą się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 (ul. Morska 192), dla Oksywia – Szkoły Podstawowej nr 33 (ul. Cypriana Godebskiego 8), Babich Dołów – SP nr 28 (ul. Zielona 53). Z kolei logo dla osiedla Wzgórze Orlicz-Dreszera przygotują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 52 (ul. Okrzei 6).
ReAktywuj się!
W ramach projektu Gdynia-ReAktywacja w sześciu rewitalizowanych okolicach miasta organizowanych jest szereg działań artystycznych, które mają zbliżyć mieszkańców do siebie i wzmocnić ich poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne. To m.in. międzypokoleniowe warsztaty rodzinne, warsztaty scenariuszowe Bohater dzielnicy i performatywne czytania powstałych tekstów dla mieszkańców Wzgórza Orlicz-Dreszera (tzw.” Pekinu”), Oksywia i osiedla Meksyk. To także zajęcia improwizacji i dramy w Babich Dołach, Oksywiu i Chyloni czy warsztaty i happening Chór Dzielnicowy w Witominie-Radiostacji i Chyloni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Teatru Gdynia Główna.
Projekt Gdynia-ReAktywacja jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku