W sobotę widzimy się na Gdyńskim Maglu Twórczym

Czas na kolejną edycję gdyńskiego maglowania, która odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Mottem, które co roku przyświeca temu wydarzeniu, jest integracja. Zabawa w Parku Rady Europy będzie okazją do zapoznania się z twórczością osób niepełnosprawnych. Główną ideą spotkania jest prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z działalnością kulturalną i artystyczną realizowaną podczas warsztatów terapii zajęciowej. Goście wydarzenia będą mogli również zaczerpnąć informacji nt. placówek skierowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Obok możliwości poznania różnych form aktywności osób niepełnosprawnych, celem festynu jest budowa i umacnianie pozytywnych relacji społecznych.
Odwiedzający Gdyński Magiel Twórczy będą mieli szansę spotkać się z trójmiejskimi artystami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się muzycy – Krzysztof Nowacki, zespół Cafe y Son oraz Monika Kitel, uczestniczka programu The Voice of Poland.
W trakcie festynu na najmłodszych czekać będą różne atrakcje, m.in. dmuchany zamek i zjeżdżalnia, popcorn i wata cukrowa oraz zwiedzanie  wozów strażackich i policyjnych. Do dyspozycji chętnych będą również czworonożni terapeuci z Fundacji Dogtor, która zajmuje się szkoleniem psów do dogoterapii.
Dorośli z kolei w „Centrali rękodzieła” będą mogli kupić przedmioty wykonane przez lokalnych twórców. Na zakupy w szczytnym celu zaprosi również charytatywny Bazarek na rzecz hospicjów. Będzie także coś dla zdrowia i urody - pomiar ciśnienia dla chętnych, masaż klasyczny karku i dłoni i mini-kurs makijażu.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Początek Gdyńskiego Magla Twórczego w sobotę 10 czerwca o godz. 14.00. Zabawa w Parku Rady Europy potrwa do godz. 18.00. Udział jest bezpłatny.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!