Z Gdynią przez całe życie – ostatnie konsultacje już jutro!

O tworzeniu nowych miejsc spotkań, zajęć dla mieszkańców w różnym wieku, organizacji nowych rozwiązań transportowych czy usług miasta – na potrzebach gdynian w różnym wieku koncentrują się konsultacje w ramach Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego. Warto przyjść i porozmawiać, poruszane potrzeby przyczynią się bowiem do wyznaczania kierunków zmian miejskiej polityki międzypokoleniowej. Ostatnie z otwartych spotkań spotkanie odbędzie się już jutro w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98, Sala Koralowa (Bud. II). Spotkanie w ramach Dialogu Międzypokoleniowego odbędzie się w środę (7 czerwca) w godz. 16-18 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98, Sala Koralowa (Bud. II). Wstęp jest wolny, nie obowiązują żadne zapisy. Wystarczy przyjść.
Spotkania Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego koncentrują się wokół sześciu tematów, dotyczących kreowaniu miasta przyjaznego starzeniu się. Będzie więc okazja, by porozmawiać o przestrzeniach publicznych Gdyni, transporcie i komunikacji miejskiej, warunkach zamieszania, udziale gdynian w życiu społecznym, usług miasta na rzecz mieszkańców oraz o komunikowaniu się.
- Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Zależy nam, aby poznać różne punkty widzenia, zarówno seniorów jak i młodzieży, ale też osób czynnie zaangażowanych w życie zawodowe. Zadaniem miasta jest próba jak najlepszej odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby poszczególnych grup mieszkańców.  – mówi Marek Szymański z gdyńskiego MOPS-u, koordynator dialogu. – To ważne spotkania, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli wypracować kierunki działań miasta otwartego na wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, ograniczenia zdrowotne i inne bariery. To także sposób na sprawdzenie, czy już wprowadzane rozwiązania są skuteczne.

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej