Gryfy Gospodarcze dla gdyńskich firm

5 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się finałowa gala konkursu Pomorskiej Nagrody Gryfy Gospodarczy 2017. Do gdyńskich firm trafiły trzy statuetki. Nagrodzone zostały - firma FLEK Import-Export i BIOVICO Sp. z o.o. W tegorocznej edycji konkursu oceniane były 53 pomorskie firmy. Ich działalność analizowano w czterech zasadniczych kategoriach: mikroprzedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, średnie przedsiębiorstwo oraz duże przedsiębiorstwo. Rozdano także jedną z ważniejszych dla każdej firmy nagród – Gryfa Medialnego 2017. Ta kategoria jest wyrazem  zaufania klientów, nagrodą internautów, radiosłuchaczy i czytelników. W tym roku przyznano również trzy dodatkowe nagrody – Gryfa Odpowiedzialności Społecznej 2017, Gryfa Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017 oraz nagrodę specjalną za całokształt działalności.
Podwójnie wyróżnione zostało przedsiębiorstwa FLEK Import-Export z Gdyni, które zdobyło Gryfa Gospodarczego w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo oraz Gryfa Medialnego.
Firma FLEK Import-Eksport została założona w 1946 roku przez Wojciecha Micała. Tradycje rodzinne kontynuują kolejne pokolenia. Przez ponad 70 lat firma stała się ogólnopolskim liderem w zakresie prowadzonej działalności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Firma zajmuje się sprzedażą artykułów szewskich, kaletniczych, tapicerskich, rymarskich, krawieckich oraz dodatków pasmanteryjnych.
W kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017 nagrodzona została firma Biovica Sp. z o.o.
Firma swoją działalność rozpoczęła w 2008 r. Założyło ją trzech braci: Artur, Konrad i Norbert Wilandtowie. Biovica zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w medycynie, w szczególności wypracowanych we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi.
Laureaci konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2017:
Mikroprzedsiębiorstwo: FLEK Import-Export – Gdynia
Małe przedsiębiorstwo: VIVADENTAL Sp. z o.o. – Gdańsk
Średnie przedsiębiorstwo: FENIKS Sp. z o.o. – Skarszewy
Duże przedsiębiorstwo: FLEX POLAND Sp. z o.o. – Tczew
Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017: POLDANOR S.A. – Przechlewo
Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017: BIOVICO Sp. z o.o. – Gdynia
Gryf Medialny 2017: FLEK Import-Export – Gdynia
W tym roku przyznano także statuetkę specjalną za całokształt działalności. Otrzymała ją spółka miejska Gdynskie Inwestycje komunalne sp. z o.o.
Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy przyznawana jest od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.
Laureaci Gryfa Gospodarczego 2017. Fot. Mateusz Ochocki / KFP

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!